APÓSTOLO 2020. PROGRAMA
Do 17 ao 31 de xullo
17 venres
10 h Alboradas a cargo dos Muiñeiros do Sarela
21 h Concerto: A Banda de Nash
Parque de Galeras
22 h Concerto: Nakany Kanté
Praza da Quintana
18 sábado
10 h Alboradas a cargo da Asociación Cultural Pana Raiada
12 h Narración oral e música: O Pozo das Señoras
Compañía Rilo & Penadique
Alameda
20.30 h Música e Danza: Mercedes mais eu
Janet Novás e Mercedes Peón
Teatro Principal
Entradas á venda en www.compostelacultura.gal e no despacho de billetes do Teatro Principal
21 h Concerto: Mad Martin trío: High Energy Rock-a-Billy
Parque de Galeras
22 h Concerto: Aretha Soul Divas & The Silverbacks
Praza da Quintana
22.30 h Concerto: “16 mm”
Parque de Bonaval
19 domingo
10 h Alboradas a cargo dos Enxebres de San Lázaro
20 h Concerto: Antía Muíño
Parque de Bonaval
21 h Concerto: Lou Reyes & The Rockin Corsarios
Parque de Galeras
22 h Concerto: Broken Peach
Praza da Quintana
20 luns
19 h Carrusel musical: Pirilampo
Parque de Galeras
22 h Concerto: Fuliada na Vila “Do blues ao alalá”
Praza da Quintana
21 martes
22 h Concerto: A Banda da Loba
Praza da Quintana
22 mércores
22 h Concerto acústico: TéCanela
Praza da Quintana
23 xoves
10 h Alboradas a cargo do Castro de Figueiras
21 h Concerto: Colt 45 The Peacemakers
Parque de Galeras
22 h Concerto: Najla Shami “Ela sabe a sol”
Praza da Quintana
24 venres
10 h Alboradas a cargo da Asociación Cultural As Brañas de Andrés
21 h Concerto: Andhrea & The black cats
Parque de Galeras
22 h Concerto: Gaizca Project
Praza da Quintana
25 sábado DÍA DO APÓSTOLO
Ofrenda ao Apóstolo
10 h Alboradas a cargo do Castro de Figueiras
20 h Concerto: Marcelo Dobode
Parque de Bonaval
21 h Xornadas de Folclore Galego
Brincadeira | Cantigas e Agarimos | Ultreia
Praza da Quintana
21 h Concerto acústico: Escuchando Elefantes
Parque de Galeras
26 domingo
Trad Fest
Parque de Bonaval
La Voz de Galicia
12:30 h Banda Municipal de Música
“De tradición con Suso Vaamonde”
Casiano Mouriño Maquieira, director
Suso Vaamonde, músico narrador
Praza da Quintana
21 h Concerto: Agoraphobia
Parque de Galeras
21 h Concerto: Ailá e Tanxugueiras
TradFest
Praza da Quintana
27 luns
19 h Música: Uxía Lambona e a Banda Molona
Parque de Galeras
22 h Concerto: Xacobe Martínez Antelo Trío Capturas
Praza da Quintana
28 martes
13 h Bandas municipais de música de Padrón e Santiago
“Día de Padrón en Santiago”
Casiano Mouriño Maquieira, director
Praza do Obradoiro
22 h Concerto: Nastasia Zürcher
Praza da Quintana
29 mércores
22 h Concerto: Germán Díaz & Benxamín Otero “13 cancións bonitas”
Praza da Quintana
30 xoves
10 h Alboradas a cargo da Asociación Cultural As Brañas de Andrés
12 h Ensaio xeral con público Real Filharmonía de Galicia “Feliz aniversario Beethoven!”
Paul Daniel, director
María Vázquez, presentadora
Praza da Quintana
20 h Concerto: Ukestra
Parque de Bonaval
20.30 h Concerto: Real Filharmonía de Galicia “Feliz aniversario Beethoven!”
Paul Daniel, director
María Vázquez, presentadora
L. v. Beethoven (1770-1827)
Sinfonía nº 1 en Do M, op. 21 (3º mov)
Sinfonía nº 2 en Re M, op. 36 (4º mov)
Sinfonía nº 3 en Mi b M, op. 55 “Heroica” (4º mov)
Sinfonía nº 4 en Si b M, op. 60 (1º mov)
Sinfonía nº 5 en do m, op. 67 (1º mov)
Sinfonía nº 6 en Fa M, op. 68 “Pastoral” (3º y 4º mov)
Sinfonía nº 7 en La M, op. 92 (3º e 4º mov)
Sinfonía nº 9 en re m, op. 125 “Coral” (4º mov)
Praza da Quintana
21 h Concerto: Triska
Parque de Galeras
31 venres
10 h Alboradas a cargo da Asociación Xuvenil de Conxo
20 h Concerto: MounQup
Parque de Bonaval
21 h Concerto acústico: The New Raemon “Coplas del Andar Torcido”
Parque de Galeras
22 h Concerto: Ortiga
Praza da Quintana
Todas as actividades son de balde (agás unha sinalada no Teatro Principal) e precisan dunha reserva a través de reservas.gal (activa a partir do luns 13 ás 12h) para manter o control dos aforos. Para todas haberá que acudir cunha antelación de 30 minutos e coa máscara, que será obrigatoria.