Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre :: A :: Hamm (Alemaña)
Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre :: A :: Kempen (Alemaña)
17:30 Festival Sonora´18 :: comarca de Vigo :: Teatro Cidade Universitaria - As Lagoas-Marcosende, Zamáns (Vigo)
22:30 A Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre :: A :: Rüsselsheim (Alemaña)
17:00 Mamá Cabra :: comarca da Coruña :: Aula 8 do Centro Ágora - A Coruña
21:00 AldaoLado-CANCELADO :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
22:30 Kaleikia :: comarca de Pontevedra :: O Noso Bar 2.0 - Pontevedra
Super Bock Under Fest :: comarca de Vigo :: Vigo
XII Mercado Tradicional de Primavera :: A Mariña de Lugo :: O Valadouro
Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre :: A :: Gelserkirchen (Alemaña)
18:30 Pirilampo :: comarca da Coruña :: Auditorio do Centro Ágora - A Coruña
20:30 Matrioskas :: Ferrolterra :: Casa da Cultura - Neda
20:30 Sam Martinho´s Day :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
21:00 Cantos de Taberna en Pontevedra :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
21:00 Os Putos + Ovos Podres :: comarca de Vigo :: Distrito 09 - Coia (Vigo)
22:00 Fondo Norte + Daniel Danke :: comarca de Pontevedra :: Sala Karma - Pontevedra
22:30 100 Foliada no Lar :: O Eume :: O Lar - As Pontes
22:30 4Mal Quartet :: comarca de Ourense :: Liceo de Ourense - Ourense
22:30 MJ Pérez :: Comarca de Lugo :: Casa do Saber - Lugo
23:00 García Mc & Nación Quilombo :: A Barbanza :: A Pousada das Ánimas - Boiro
23:00 Najla Shami :: comarca de Ourense :: Cafetería-Bocatería Tribunal - Ourense
23:00 Ride de Riddim Reggae Voices Vol.2 :: comarca de Vigo :: Sala Doopler - Vigo
23:30 Factoría de Subsistencia :: Terra de Melide :: Sala A Fundación - Melide
23:30 The Lákazans :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo- Lugo
23:55 12 Labirinto + Dr. Garimba :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
Atlantic Emprende+ Gaiás :: comarca de Santiago :: Edificio Cinc, Cidade da Cultura - Santiago de Compostela
Festa con Testa :: O Deza :: Carballeira dos Carballiños - Os Carballiños, Vilatuxe (Lalín)
Super Bock Under Fest :: comarca de Vigo :: Vigo
XI Final Concurso de Maquetas Millo Verde :: comarca de Vigo :: Feira do Gando - Redondela
XII Mercado Tradicional de Primavera :: A Mariña de Lugo :: O Valadouro
Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre :: A :: Hanau (Alemaña)
12:00 Homenagem a Carvalho Calero :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
12:30 Felisa Segade :: comarca de Santiago :: Centro Sociocultural - Conxo (Santiago de Compostela)
18:00 Bolboreta :: A :: La Tajea - Fañabé, Tenerife (Illas Canarias)
18:00 Festa da Chuvia 2018 :: A Barbanza :: Sala Real - Aguiño (Ribeira)
18:00 Matrioskas :: Baixo Miño :: Mercado de Tomiño - Tomiño
18:00 VII Festival Folclore na Rúa :: O Morrazo :: Cangas
20:00 De Vacas :: Ferrolterra :: Pazo da Cultura - Narón
20:00 Juan Carballo :: comarca de Vigo :: Auditorio da Xunqueira - Redondela
22:00 Black Ice Twice :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
22:00 De Pé Feito :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:00 Gonzalo Caride e Amigos :: comarca de Vigo :: A Rianxeira - Beade (Vigo)
22:00 Satxa + Indar Galega + Habemus Papam :: comarca de Vigo :: Sala Master Club - Vigo
22:00 XII Foliada de Cerqueda :: Bergantiños :: Escolas de As Pozacas - As Pozacas, Cerqueda (Malpica de Bergantiños)
22:30 Alto Volta + Montelouro :: comarca de Santiago :: Sala Sónar - Santiago de Compostela
22:30 Kaleikia :: O Salnés :: Kannion Surf Bar - Montalbo, Arra (Sanxenxo)
22:30 Os Demos do Buraco :: O Morrazo :: Bar A Curva - Nerga, O Hío (Cangas)
23:00 Adhara & Ritman :: comarca de Fisterra :: Rockcorner - Cee
23:00 Ith :: comarca da Coruña :: Bar Pub O Garaxe - Carral
23:00 Os Putos :: Baixo Miño :: As Pozas Disco-Tasca - A Guarda
23:00 The Lákazans :: A Barbanza :: A Pousada das Ánimas - Boiro
23:55 Raiba-CANCELADO :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
23:55 Rastreros :: Chantada :: Pub Lost - Chantada
23:55 Som do Galpom :: O Salnés :: Pub D4 - Cambados
Atlantic Emprende+ Gaiás :: comarca de Santiago :: Edificio Cinc, Cidade da Cultura - Santiago de Compostela
12:30 Os Viqueiras :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
16:00 Foliada da Merenda :: comarca de Ordes :: Aiazo (Frades)
19:00 6º Memorial Moxenas :: comarca de Vigo :: Auditorio do CVC de Valadares - Valadares (Vigo)
20:30 O Sonoro Maxín :: O Morrazo :: Aturuxo Bar - Bueu
20:30 Sumrrá :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela