18:00 Aí vén o Maio :: Comarca de Lugo :: Praza Maior - Lugo
20:00 MJ Pérez :: comarca da Coruña :: Libraría Azeta - A Coruña
22:00 Abe Rábade & Virxilio da Silva + Prelude :: comarca de Vigo :: La Casa de Arriba - Vigo
Festiletras 2018 :: Bergantiños :: Aldea do Couto - O Couto, Cospindo (Ponteceso)
N de Narón. A Festa das Letras :: Ferrolterra :: Narón
18:30 Letras Galegas en San Cibrao :: A Mariña de Lugo :: Praza dos Campos - San Cibrao, Lieiro (Cervo)
19:00 Ith :: comarca da Coruña :: FNAC - A Coruña
19:30 Sons de Maio para María Victoria Moreno :: Comarca de Lugo :: Praza de San Marcos - Lugo
20:00 Xardín Desordenado :: Ferrolterra :: Biblioteca Pública - Ares
21:00 Ameaça de Bombo + The Mamoom Show :: O Morrazo :: AC A Tiradoura - Cangas
21:00 Ulträqäns :: O Eume :: Rúa Real - Pontedeume
21:00 Óscar Ibáñez & Tribo :: Tabeirós - Terra de Montes :: Teatro Principal - A Estrada
21:30 16 mm :: comarca de Vigo :: La Galería Jazz - Vigo
21:30 16º Serán no Baile Vello de Valadares :: comarca de Vigo :: Casa dos Montes - Valadares (Vigo)
22:00 12 Labirinto :: Bergantiños :: Raio de Sol Café Bar - A Avieira, Coiro (A Laracha)
22:00 II Foliada no Xalundes :: A Terra Chá :: Xalundes - Vilalba
22:00 Juan Carballo :: comarca de Vigo :: La Casa de Arriba - Vigo
22:00 Juyma Estévez Trío :: comarca da Coruña :: Filloa Jazz Club - A Coruña
22:00 Terbutalina + The Tetas´Van + O Leo i Arremecághona :: comarca da Coruña :: Campo da Leña - A Coruña
22:30 Foliada Especial a Favor de Project Elea :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
22:30 Os Benignos :: Ferrolterra :: Sala Super 8 - Ferrol
23:00 A Compañía do Ruído + Innopiah + Skandalo GZ :: comarca de Vigo :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
23:00 Factoría de Subsistencia :: comarca de Ourense :: Liceo de Ourense - Ourense
23:00 Festa das Letras na Repichoca :: comarca da Coruña :: A Repichoca - A Coruña
23:00 Ith + Swing Sentido :: comarca da Coruña :: Fórum Celticum - O Burgo (Culleredo)
23:00 Lavesedo Dj :: O Morrazo :: A Fonte do galo Rock & Roll Bar - Cangas
23:55 Os Viqueiras :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo - Lugo
23:55 Recambios Tucho :: A Barbanza :: A Caseíra - Ribeira
A Compañía do Ruído :: comarca de Vigo :: Discotasca - Redondela
Enxebre Swing Festival :: O Morrazo :: Bueu
Festiletras 2018 :: Bergantiños :: Aldea do Couto - O Couto, Cospindo (Ponteceso)
N de Narón. A Festa das Letras :: Ferrolterra :: Narón
XIX Festival Internacional de Títeres de Redondela :: comarca de Vigo :: Redondela
11:00 V O Mercado da Arte :: comarca de Vigo :: Mercado do Calvario - O Calvario, Cabral (Vigo)
11:00 VIII Romaría das Letras :: A Barbanza :: Parque D´A Cachada - Boiro
12:00 Feira de 1906 :: A Barbanza :: Campode Pazos - Taragoña (Rianxo)
12:30 Xardín Desordenado :: comarca de Ourense :: Rúa do Paseo - Ourense
13:00 Davide Salvado e Pedro Pascual :: O Salnés :: Praza da Liberdade - O Carril (Vilagarcía de Arousa)
18:00 A Gramola Gominola :: comarca de Vigo :: Exterior Auditorio Multiusos das Pozas - Mos
18:30 Berlai :: comarca de Betanzos :: Café Lanzós - Betanzos
19:00 Caxade :: A Barbanza :: Parque da Cachada - Boiro
19:30 Os Carunchos :: comarca de Vigo :: Centro Cultural de Valadares - Valadares (Vigo)
19:30 Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre :: A Mariña de Lugo :: Casa da Cultura - Burela
20:00 Roi Casal :: comarca de Vigo :: Praza do Concello - Baiona
20:30 Tanxugueiras :: A Barbanza :: Auditorio Municipal - Ribeira
20:30 Xardín Desordenado :: comarca de Vigo :: Praza da Paradela - Gondomar
20:30 Zumaque Trío :: Allariz-Maceda :: Fundación Vicente Risco - Allariz
21:00 Brúa :: comarca de Santiago :: Praza de Feixóo - Santiago de Compostela
23:00 Elephants Yard :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
Enxebre Swing Festival :: O Morrazo :: Bueu
Festiletras 2018 :: Bergantiños :: Aldea do Couto - O Couto, Cospindo (Ponteceso)
12:00 Os Amigos dos Músicos :: comarca de Ourense :: Colexio Guillelme Brown - Castadón, Prexigueiró (O Pereiro de Aguiar)
20:00 1ª Foliada Klandestina :: Ferrolterra :: Local da Veiga - Naraío (San Sadurniño)
20:00 Carmen Penim :: O Salnés :: Auditorio da Xuventude - Cambados
20:30 Cantaralai :: O Ribeiro :: Museo Etnolóxico - Ribadavia
21:00 Leo Arremecághona :: comarca de Vigo :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
21:00 Malandrómeda :: comarca de Vigo :: Radar Estudios - Vigo
21:30 Ezetaerre + KOP :: comarca de Vigo :: Sala Máster Club - Vigo
21:30 Ses :: comarca da Coruña :: Praza da Lagoa - Mera (Oleiros)
22:00 Boyanka Kostova + Esteban & Manuel :: Ferrolterra :: Sala Super 8 - Ferrol
22:00 Canine + Rótula :: comarca de Vigo :: Sala Magnética - Vigo
22:00 Ith :: comarca de Vigo :: Sala Doppler - Vigo
22:00 Terbutalina :: O Salnés :: O Encontro - Barrantes (Ribadumia)
23:55 Brais Morán :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
23:55 Os Estalotes :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
Enxebre Swing Festival :: O Morrazo :: Bueu
Festiletras 2018 :: Bergantiños :: Aldea do Couto - O Couto, Cospindo (Ponteceso)
II Concurso de Bandas Emerxentes Rockin´Vila :: O Salnés :: O Encontro -Barrantes (Ribadumia)
XIX Festival Internacional de Títeres de Redondela :: comarca de Vigo :: Redondela
11:00 Mulleres e Música :: comarca da Coruña :: Teatro Colón - A Coruña
11:00 XI Serán-Romería Afartacans :: O Morrazo :: Liméns, O Hío (Cangas)
12:00 Festa do Día das Letras "Em galego estamos no mundo" :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
12:30 Día da Troula :: comarca da Coruña :: Sada
13:00 Feira das Milflores :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
13:00 XI Berra em Galego :: comarca de Ourense :: Ourense
14:00 Som do Galpom :: comarca de Santiago :: Bar Embora - Santiago de Compostela
16:30 Terbutalina + Boyanka Kostova :: Comarca de Lugo :: O Mercado Street Food - Lugo
17:00 I Festa Praza con Ritmo :: O Carballiño :: Praza de Abastos - O Carballiño
18:00 Conmemoración das Letras Galegas no Calvario :: comarca de Vigo :: IES Castelao - O Calvario, Cabral (Vigo)
18:00 Pakolas e Laura Romero :: comarca de Vigo :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
18:00 VIII Aña Urbana :: comarca de Pontevedra :: Praza do Concello - Pontevedra
20:00 Caxade :: A Mariña de Lugo :: Casa da Cultura - Cervo
20:00 II Foliada Bama :: comarca de Arzúa :: Campo da Festa - Bama (Touro)
20:00 IX FestiLires :: comarca de Fisterra :: Lires
20:00 Voodoo :: O Eume :: Museo Etnográifco - A Capela
20:30 Festival Benéfico a favor da Loita Contra o Cancro :: A Terra Chá :: Auditorio Carmen Estévez - Vilalba
20:30 Malandrómeda + Vietcong :: comarca de Pontevedra :: Liceo Mutante - Pontevedra
20:30 V Festival de Música Tradicional de Cerdedo :: Tabeirós - Terra de Montes :: Centro Cultrual de Cerdedo - Cerdedo-Cotobade
21:00 Acid Proyect + The Downside :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
21:00 Sondeseu :: O Morrazo :: Auditorio Municipal - Cangas
21:30 Canela Cafuné :: comarca de Ourense :: Maha Burguer - Ourense
21:30 Ezetaerre + KOP :: comarca da Coruña :: Sala Filomatic - A Coruña
22:00 Brais Morán :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:30 Cuarta Xusta :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
22:30 Irevire & Friends :: comarca de Pontevedra :: Bar Diaño - Pontevedra
22:30 Os Carballas :: Baixo Miño :: As Pozas Disco-Tasca - A Guarda
23:00 The Skarnivals :: comarca de Santiago :: Pub Avante - Santiago de Compostela
23:30 Habitación Vudú :: A Barbanza :: A Pousada das Ánimas - Boiro
23:55 Ith :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
Enxebre Swing Festival :: O Morrazo :: Bueu
Festiletras 2018 :: Bergantiños :: Aldea do Couto - O Couto, Cospindo (Ponteceso)
Os Putos-ADIADO :: O Morrazo :: Moaña
XIX Festival Internacional de Títeres de Redondela :: comarca de Vigo :: Redondela
11:00 Feira Ecoartesá de Moaña :: O Morrazo :: Palco de Música - Moaña
14:30 Romaría de San Alberte e Festa da Fala :: A Terra Chá :: Guitiriz
19:00 Festa 20 Aniversario A Cova Céltica :: comarca da Coruña :: Garufa Club - A Coruña
19:00 Hoxe hai Regueifa :: A Barbanza :: Auditorio de Rianxo - Rianxo
19:00 III Encontro Folclórico Santa Rita :: O Salnés :: Praza de Galicia - Vilagarcía de Arousa
20:00 Gala pola Língua :: A Mariña de Lugo :: Teatro Pastor Díaz - Viveiro
20:00 Samarúas + Davide Salvado e Pedro Pascual :: comarca da Coruña :: Garufa Club - A Coruña
20:30 A Banda da Loba :: comarca de Vigo :: Praza do Concello - Nigrán