11:00 Pakolas :: Terra de Soneira :: Auditorio de Vimianzo - Vimianzo
21:30 Pablo Sax :: comarca de Vigo :: La Galería Jazz - Vigo
23:00 Elephants Yard :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
23:55 Menina Arroutada :: comarca de Santiago :: Modus Vivendi - Santiago de Compostela
19:00 Malraio :: A Barbanza :: Sala Real - Aguiño (Ribeira)
20:30 Manoele de Felisa :: A Barbanza :: Auditorio Museo Valle-Inclán - A Pobra do Caramiñal
20:30 Xardín Desordenado :: O Deza :: Museo Ramón Mª Aller - Lalín
21:00 AgoraSón 2018 :: comarca da Coruña :: Centro Ágora - A Coruña
21:15 SonDaRúa + Xpresindetx :: comarca de Vigo :: La Fábrica de Chocolate Club - Vigo
22:00 Foliada Popular :: comarca da Coruña :: CS Gomes Gaioso - A Coruña
22:00 Pablo Sax :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:30 103 Foliada no Lar :: O Eume :: O Lar - As Pontes
22:30 Aló Django :: Ferrolterra :: Sala Super 8 - Ferrol
22:30 Lisdexia :: A Barcala :: A Bodeguilla de Negreira - Cotón, Negreira (Negreira)
22:30 Pauliña :: O Morrazo :: SalaSon - Cangas
100 Anos de Vilavidal :: Terra de Celanova :: Vilavidal, Penosiños (Ramirás)
Pasabodeghas :: comarca de Santiago :: San Miguel de Sarandón (Vedra)
11:00 II Foliada de Reigosa :: A Terra Chá :: Reigosa (A Pastoriza)
11:00 X Tasca do Liño :: A Terra Chá :: Insua (Vilalba)
12:30 Festa Presentación Reconquista 2019 :: comarca de Vigo :: Praza do Berbés - Vigo
17:00 Magosto Samaín en Rianxo :: A Barbanza :: Campo de Arriba - Rianxo
18:00 Magosto e Samaín en Neda :: Ferrolterra :: Casa das Palmeiras - Neda
18:00 Paco Nogueiras :: comarca de Santiago :: Área Central - Santiago de Compostela
19:00 Xuntanza de Música Tradicional :: Tabeirós - Terra de Montes :: CEIP Soutelo de Montes - Soutelo de Montes, Madalena de Montes (Forcarei)
19:30 III Xornada Castañeira :: Quiroga :: Os Anguieiros, Montefurado (Quiroga)
19:30 XXX Xuntanza de Gaiteiros :: Ferrolterra :: SCRD Agarimo - Sillobre (Fene)
20:00 Foliada X Aniversario Pandereteiras Celavella :: Terra de Celanova :: Salón de Actos do Claustro Barroco - Celanova
20:00 Magusto Popular no Fuscalho :: Baixo Miño :: CS Fuscalho - A Guarda
20:00 V Serán A.C. Lembranzas da Ría :: O Morrazo :: Adro de Darbo - Darbo (Cangas)
20:00 VIII Ruada de Teixeiro :: comarca de Betanzos :: Casa Miraz - Teixeiro, Curtis (Curtis)
20:00 Vudú :: O Deza :: Pazo de Liñares - Liñares, Prado (Lalín)
20:00 Xose Lois Romero & Aliboria :: comarca de Santiago :: Museo Centro Gaiás - Santiago de Compostela
20:30 Festa 25 Aniversario Arume :: comarca de Vigo :: Centro Dotacional - Torroso (Mos)
21:00 Magosto e Foliada Trépia-ADIADO :: comarca de Pontevedra :: Praza da Pedreira - Pontevedra
21:30 BarTolo is not Dead :: comarca de Santiago :: Sala Malatesta - Santiago de Compostela
21:30 IX Serán Carballeira :: comarca de Vigo :: Casa da Cultura - A Picoña (Salceda de Caselas)
21:30 Pablo Sanmamed Trío :: A Limia :: A Corte dos Bois - Santa Ana, Sandiás (Sandiás)
22:00 Minguante-SUSPENDIDO :: comarca de Ourense :: Biointención Gastrobar - Ourense
22:30 Irevire :: comarca de Pontevedra :: Bar Diaño - Pontevedra
22:30 The Lákazans :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
23:00 Bakarrá :: comarca de Santiago :: Pub Avante - Santiago de Compostela
23:00 Zënzar + Zurriagazo :: Comarca de Lugo ::
23:30 Minguante :: O Salnés :: Pub Picamillo - Portonovo, Adina (Sanxenxo)
100 Anos de Vilavidal :: Terra de Celanova :: Vilavidal, Penosiños (Ramirás)
Pasabodeghas :: comarca de Santiago :: San Miguel de Sarandón (Vedra)
16:30 Arredor da Tradición :: comarca de Arzúa :: Casa da Cultura - Boimorto
17:00 III Festival Folclórico-Tradiconal da Dona :: Caldas :: Auditorio da Azucreira - Portas
18:30 14º Ciclo de Coros Galegos :: comarca da Coruña :: Teatro Rosalía de Castro - A Coruña