20:00 Cerimonia de Entrega do IX Premio Xabier Prado "Lameiro" :: comarca de Ourense :: Teatro Principal - Ourense
22:30 A Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
18:00 IV Gala LGx15 :: comarca de Santiago :: Sala Capitol - Santiago de Compostela
19:00 Seso Durán :: comarca de Santiago :: Paraninfo USC - Santiago de Compostela
20:00 Gala Presentación "Ferrol Rebelde"· :: Ferrolterra :: Teatro Jofre - Ferrol
21:00 MJ Pérez :: Bergantiños :: Faro de Oza - Oza (Carballo)
21:00 Xoán Curiel :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
19:00 Magosto Barrio da Industria :: comarca de Vigo :: Praza de Eugenio Fadrique - Vigo
20:00 Tanxedoras :: comarca de Pontevedra :: Espazo Nemono - Pontevedra
20:00 Xardín Desordenado :: comarca de Vigo :: Libraría Librouro - Vigo
20:30 Innopiah + Verbena Velutina + Hernia Eskrotal + Apología :: comarca de Santiago :: CSA do Sar - Santiago de Compostela
20:30 Lamprea Explosiva + Mut :: comarca de Pontevedra :: Liceo Mutante - Pontevedra
21:00 Dequenvessendo + Os Estalotes :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
21:30 Espiño :: comarca de Pontevedra :: Pequeño Karma - Pontevedra
22:30 Pepe Vaamonde Grupo :: comarca da Coruña :: Garufa Club - A Coruña
23:00 The Lákazans :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
23:30 Juyma Estévez Trío + Albert Cirera & Tres Tambors :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo- Lugo
23:30 Minguante :: Baixo Miño :: Pub as Colinas - Tebra (Tomiño)
23:30 Tanxugueiras :: Terra de Melide :: Sala A Fundación - Melide
23:55 Os Bugis :: A Barbanza :: Bar Os Fornos - Exipto, Abanqueiro (Boiro)
Magosto do Círculo Recreativo Cultural de Chapela :: comarca de Vigo :: Alameda Rosalía de Castro - Chapela (Redondela)
Minguante :: A Barbanza :: A Taberna - Ribeira
17:30 Magosto en Teis :: comarca de Vigo :: Diante do Mercado de Teis - Teis (Vigo)
18:00 Gala Final Quero Cantar´18 :: comarca da Coruña :: Teatro Colón - A Coruña
18:30 Magosto do Xironsa :: O Salnés :: Salón Peña - Cambados
19:00 Magusto Picheleiro :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
20:00 Iwüana Punk-CANCELADO :: comarca de Vigo :: La Iguana Club - Vigo
20:00 Lamprea Explosiva + Neura + Domingo de Gramos :: comarca de Vigo :: CSOA A Quinta da Carminha - Vigo
20:00 Raiceira :: Comarca de Lugo :: Casa Museo Manuel María - Outeiro de Rei
20:00 Tres por Catro :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
20:00 VI Magosto Foliadeiro de Cantigas e Agarimos :: comarca de Santiago :: Antigo CEIP Ramón Cabanillas - Santiago de Compostela
20:00 Xardín Desordenado :: comarca de Vigo :: Multiusos da Xunqueira - Redondela
20:30 Os Bugis :: A Barbanza :: Casa Patrón - Ribeira
21:00 Habelas Hainas :: comarca da Coruña :: A Cova Céltica - A Coruña
21:00 Leilía :: Tabeirós - Terra de Montes :: Teatro Principal - A Estrada
21:30 Acid Proyect + You Dog :: comarca de Vigo :: La Fábrica de Chocolate Club - Vigo
21:30 Chicharrón :: Bergantiños :: Casino 1889 - Carballo
21:30 Clara Pino e Pablo Vidal :: comarca de Vigo :: Café de Catro a Catro - Vigo
21:30 Magosto e Foliada Aberta no Sixto :: O Salnés :: Centro Cultural O Sixto - Vilagarcía de Arousa
21:30 V Foliada de Aríns :: comarca de Santiago :: Local Social - Aríns (Santiago de Compostela)
21:30 VII Foliada da Chuva :: O Morrazo :: O Torrecino - Cela (Bueu)
22:00 Brais Morán + A Banda da Loba :: comarca de Vigo :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
22:00 Mielitza :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
22:00 Serán de Calvos :: comarca de Vigo :: Casa Cultural - Calvos (Fornelos de Montes)
22:30 Pauliña :: O Salnés :: O Encontro - Barrantes (Ribadumia)
23:55 Bule + Morgen :: O Deza :: Sala Óxido - lalín
23:55 Tinta Rebelde + Alto Asalto + GHZ :: O Condado :: CSA O Fresco - Ponteareas
Magosto do Círculo Recreativo Cultural de Chapela :: comarca de Vigo :: Alameda Rosalía de Castro - Chapela (Redondela)
Minguante :: A Terra Chá :: Feira do Mel - Muras
17:00 IX Serán e Magosto en Lourido :: Baixo Miño :: Lourido (Salvaterra de Miño)
18:00 XI Festival Folk Lume na Lareira :: Tabeirós - Terra de Montes :: Teatro Principal - A Estrada
18:30 14º Ciclo de Coros Galegos :: comarca da Coruña :: Teatro Rosalía de Castro - A Coruña
19:30 Ejazz :: O Deza :: Salón Teatro - Lalín
20:30 O Amijo da Peluquera :: O Morrazo :: A Fonte do Galo Rock and Roll Bar - Cangas
20:30 Sumrrá :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela