20:30 Ariel Ninas :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
19:00 7º Memorial Nazario González "Moxenas" :: comarca de Vigo :: Auditorio do CVC de Valadares - Valadares (Vigo)
22:30 A Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
Festa Presentación Cabos Soltos :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
21:00 Ialmas Máxicas :: comarca de Santiago :: Casa do Matadoiro - Santiago de Compostela
21:00 Seráns na Malatesta :: comarca de Santiago :: Sala Malatesta - Santiago de Compostela
21:30 Zunzún :: comarca de Vigo :: Sala Kominsky - Vigo
23:00 Elephants Yard :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
Festa Presentación Cabos Soltos :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
II Nas Verzas :: comarca de Vigo :: Vigo
Mercado Primavera´19 :: A Mariña de Lugo :: O Valadouro
20:00 Un Andel de Palabras e Música. Homenaxe a Andel :: comarca de Vigo :: Libraría Andel - Vigo
21:00 Ghesgha + Martillo + Los Dámasos :: comarca de Vigo :: Sala Kominsky - Vigo
21:00 Roberto Sobrado Grupo :: A Barbanza :: Sala Arcos Moldes, Auditorio de Rianxo - Rianxo
21:00 Subsolo Rap Fest VII :: comarca de Santiago :: Sala Moon - Compostela
21:30 Diapente :: comarca de Vigo :: Galicia Fiddle - Vigo
22:00 Fernando Barroso :: comarca de Fisterra :: Casa de Trillo - Muxía
22:00 Kalte Sonne + Juseph :: O Morrazo :: Novo Labranza - Meiro, Bueu (Bueu)
22:30 Ezetaerre :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
22:30 Nao :: comarca da Coruña :: Sala Mardi Gras - A Coruña
22:30 Raiceira :: comarca de Vigo :: Café Uf - Vigo
23:30 MJ Pérez e Sofía Espiñeira :: Terra de Melide :: Sala A Fundación - Melide
23:30 Minguante :: O Morrazo :: Planta Baja - Bueu
Festa Presentación Cabos Soltos :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
II Nas Verzas :: comarca de Vigo :: Vigo
Mercado Primavera´19 :: A Mariña de Lugo :: O Valadouro
XI Xornadas da Camelia :: comarca de Vigo :: Auditorio Municipal - Salceda de Caselas
12:00 Bolboreta :: comarca da Coruña :: Pazo da Ópera - A Coruña
16:00 Xornada dende Abaixo :: comarca de Vigo :: CSOA A Quinta da Carmiña - Vigo
17:30 Nelson Quinteiro :: comarca de Pontevedra :: Viveiros O Piñeiro - A Devesa, Alba (Pontevedra)
18:00 1ª Marcha Proauditorio Moaña :: O Morrazo :: Praza do Concello - Moaña
19:00 Día da Muller na Nautilius :: comarca de Vigo :: SVCD Nautilius - Comesaña (Vigo)
20:00 Foliada de Primavera :: Comarca de Lugo :: Centro Sociocultural - Rábade
20:00 IV Cantos de Taberna de Ribadeo :: A Mariña de Lugo :: Ribadeo
20:30 Fernando Barroso :: Comarca de Lugo :: Capela de Santa María - Lugo
20:30 O Puto Coro do Exército Froilanista :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
20:30 Ximiela :: A Barbanza :: Sala Arcos Moldes, Auditorio de Rianxo - Rianxo
21:00 Budiño :: A Barbanza :: A Pousada da Galiza Imaxinaria - Boiro
21:00 Dakidarría + García Mc :: comarca de Santiago :: Sala Malatesta - Santiago de Compostela
21:00 I Festa Sons de Breogán :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
21:00 Tecor Societário + Malheira :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
21:30 Sheila Patricia :: comarca de Vigo :: Café de Catro a Catro - Vigo
22:00 Ghesgha + Kaleikia :: O Morrazo :: Novo Labranza - Meiro, Bueu (Bueu)
22:00 Modulador de Ondas :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:00 Obal + Sergio Cobo e Iván Costa :: comarca de Vigo :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
22:30 Kalte Sonne + Juseph :: Baixo Miño :: CS Fuscalho - A Guarda
22:30 Os Bugis :: A Barbanza :: A Galeguiña - Ribeira
23:00 D´Esmorga :: comarca de Vigo :: Ferry - Vigo
23:43 Cuarta Xusta + O Sudor do Tractorista :: Sarria :: O Buril - Sarria
23:55 Argallada + Debakle :: O Condado :: CSA O Fresco - Ponteareas
23:55 Catro Ghatos :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
23:55 Minguante :: Terra de Soneira :: Bar Trébol - Baio (zas)
23:55 Nao :: Allariz-Maceda :: Roi Xordo - Allariz
23:55 VI Concurso de Bandas Rock in Río Tea :: O Condado :: JJ Copas - Ponteareas
XI Xornadas da Camelia :: comarca de Vigo :: Auditorio Municipal - Salceda de Caselas
11:30 27ª Feira do Queixo e do Pan :: Comarca de Lugo :: Friol
18:00 A Dúas Bandas :: comarca de Vigo :: Auditorio da SCDR Helios - Bembrive (Vigo)
18:00 Festival de Escolas Cántigas e Frores :: Comarca de Lugo :: Auditorio Gustavo Freire - Lugo
19:00 7º Memorial Nazario González "Moxenas" :: comarca de Vigo :: Auditorio do CVC de Valadares - Valadares (Vigo)
20:30 Ruxe Ruxe :: O Morrazo :: Aturuxo - Bueu
20:30 Sumrrá :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela