20:00 Doa :: comarca da Coruña :: Real Academia Galega de Belas Artes - A Coruña
21:00 Apresentaçom do Livro Bailegramas :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
21:30 CaboDano + Now I Am + Corpsia :: comarca da Coruña :: Sala Leclub - A Coruña
23:00 Contenedor de Mierda + Nítido :: Sarria :: O Buril - Sarria
23:55 Ses :: comarca de Noia :: Pampallín, Festa da Xuventude - Outes
12:00 Festa do Bandulol Cheo :: A Barbanza :: Campo da Carballeira dos Milagros - O Araño (Rianxo)
13:00 Thee Blind Crows :: O Morrazo :: Momo - Cangas
18:30 A Banda da Loba + Isino Rico :: A Mariña de Lugo :: Auditorio Pascual Veiga - Mondoñedo
20:00 Os Bugis :: A Barbanza :: Casa Patrón - Ribeira
18:00 A Comuna del Barruzo :: comarca de Santiago :: Libraría Lila - Santiago de Compostela
21:00 Brais Morán :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
Festa do Banquete de Conxo :: comarca de Santiago :: Carballeira de Conxo - Conxo (santiago de Compostela)
Festa do Orgullo LGTBI :: O Deza :: Lalín
11:00 X Festa da Língua :: Caldas :: Parque A Tafona - Caldas de Reis
20:00 Concerto-Presentación do Libro-CD "O Gaiteiro de Santo Xusto" :: comarca de Pontevedra :: Casa da Cultura - Lérez (Pontevedra)
20:30 Piano Sessions Redondela :: comarca de Vigo :: Auditorio da Xunqueira - Redondela
21:00 A Banda da Loba :: comarca de Vigo :: Auditorio de Nigrán - Nigrán
21:30 Turnes & Casquero :: comarca de Santiago :: Borriquita de Belém - Santiago de Compostela
22:00 AldaoLado :: comarca de Ourense :: El Pueblo Café Cultural - Ourense
22:00 David Lojo Cuarteto :: comarca da Coruña :: Filloa Jazz Club - A Coruña
22:00 Fora Ostias :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
22:30 Andoa :: comarca da Coruña :: A Cova Céltica - A Coruña
22:30 Terbutalina + Lamprea Explosiva :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo- Lugo
23:53 Os Milindros :: A Barbanza :: A Caseira - Ribeira
23:55 García Mc & Pequeno Quilombo + Aparato :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
Festa da Chuvia-CANCELADA :: comarca de Vigo :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
Festa do Banquete de Conxo :: comarca de Santiago :: Carballeira de Conxo - Conxo (santiago de Compostela)
Festa do Orgullo LGTBI :: O Deza :: Lalín
Minguante :: O Salnés :: Santos - Vilanova de Arousa
Roteiros pola Tradición Musical da Provincia de Pontevedra :: comarca de Pontevedra :: Praza da Ferrería - Pontevedra
XXVIII Feira do Viño de Vilachá :: Terra de Lemos :: Vilachá (A Pobra de Brollón)
XXX Xornadas Culturais Festa do Muíño :: O Morrazo :: Coiro (Cangas)
11:00 Maio Vintage Market :: A Barbanza :: Rúa Pablo Iglesias - Boiro
11:00 XII Serán de Afartacáns :: O Morrazo :: Liméns, O Hío (Cangas)
13:00 Galician Bizarre :: comarca de Pontevedra :: Liceo Mutante - Pontevedra
14:00 Os Bugis :: A Barbanza :: Praza Alcalá Galiano - Ribeira
16:00 I Encontro Eonaviego :: A Fonsagrada :: Aula dos Cazadores - Negueira de Muñiz
19:00 Festa 40 Aniversario Elepé :: comarca de Vigo :: Discos Elepé - Vigo
19:30 Cántalle aos 40 :: A Terra Chá :: Guitiriz
20:30 De Vacas :: comarca da Coruña :: Teatro Colón - A Coruña
20:30 Memorial Henrique Otero :: O Condado :: Auditorio Reveriano Soutullo - Ponteareas
20:30 VI Festival de Música Tradicional :: Tabeirós - Terra de Montes :: Auditorio de Soutelo de Montes - Soutelo de Montes, A Madanela de Montes (Forcarei)
20:45 III Festival Interitmos :: A Barbanza :: Praza da Porta do Sol - Ribeira
21:00 Aghruo :: comarca de Pontevedra :: Pazo da Crega - Barro
21:00 Entre Trastes :: comarca de Vigo :: Cervexaría Nós - Vigo
21:00 I Serán dos Carallás :: comarca de Vigo :: Antiga Feira do Gando - Redondela
21:00 Ses :: A Mariña de Lugo :: Auditorio Hernán Naval - Ribadeo
21:30 Skacha + Os Putos :: comarca de Vigo :: Sala Rouge - Vigo
21:30 Terbutalina + Malraio :: comarca de Ourense :: El Pueblo Café Cultural - Ourense
22:00 4ª Foliada en Roupar :: A Terra Chá :: Bar Moncho - A Casanova, Roupar (Xermade)
22:00 Germán Díaz e Benxamín Otero :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:00 Tenue + Redemptvs :: Baixo Miño :: CS Fuscalho - A Guarda
22:30 Elephants Yard + Bush Doctors :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
23:55 Os John Deeres :: Allariz-Maceda :: Roi Xordo - Allariz
23:57 Zeltia :: comarca de Pontevedra :: Tintanegra Gin Club & Cocktails - Combarro (Poio)
Festa do Banquete de Conxo :: comarca de Santiago :: Carballeira de Conxo - Conxo (santiago de Compostela)
XXVIII Feira do Viño de Vilachá :: Terra de Lemos :: Vilachá (A Pobra de Brollón)
XXX Xornadas Culturais Festa do Muíño :: O Morrazo :: Coiro (Cangas)
10:00 Festival de Primavera Solidario Xacarandaina :: comarca da Coruña :: Centro Ágora - A Coruña
10:30 VIII Festa da Sementeira :: comarca de Vigo :: Matamá (Vigo)
12:00 Cuarteto Caramuxo :: comarca de Vigo :: O Jalpón - Navia (Vigo)
18:00 10º Berce de Donaire :: comarca da Coruña :: Teatro Colón - A Coruña
18:00 Seráns de Feixóo. Festival de Combos :: comarca de Santiago :: A Casa do Rock - Santiago de Compostela
19:00 Tania Fuegho :: Caldas :: Auditorio de Portas - Portas
19:00 Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre :: Ferrolterra :: Teatro Jofre - Ferrol
19:30 Festival da Escola de Baile e Pandeireta Caramiñas :: A Barbanza :: Teatro Cine Elma - A Pobra do Caramiñal
19:30 Germán Díaz e Benxamín Otero :: O Ribeiro :: Museo Etnolóxico - Ribadavia
20:00 Balea´s-CANCELADO :: O Morrazo :: A Fonte do Galo Rock & Roll Bar - Cangas
20:30 Os Coribantes :: comarca de Vigo :: Praia do Atrio - Bouzas (Vigo)
21:30 Sumrrá :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela