20:30 Radio Zapa! :: comarca de Santiago :: Praza de Feixóo - Santiago de Compostela
22:00 Dani Barreiro :: O Salnés :: Portonovo, Adina (Sanxenxo)
Resurrection Fest :: A Mariña de Lugo :: Viveiro
20:00 Os Amigos dos Músicos + Gener :: comarca de Santiago :: NH Collection - Santiago de Compostela
Resurrection Fest :: A Mariña de Lugo :: Viveiro
XXIV Asalto ao Castelo :: Terra de Soneira :: Vimianzo
20:30 Zeltia Irevire :: comarca de Vigo :: Monk Blues Pub - Vigo
21:00 Najla Shami :: comarca de Ourense :: Parque dos Patos - Barbadás
22:00 Minguante :: O Condado :: A Casa da Triga - Ponteareas
15 Encontro Tradicional Zona da Zanfona :: A Barbanza :: Rianxo
Festa da Langosta da Guarda :: Baixo Miño :: Porto da Guarda - A Guarda
RapaSons´19 :: Tabeirós - Terra de Montes :: Sabucedo (A Estrada)
Resurrection Fest :: A Mariña de Lugo :: Viveiro
XV Xornadas Cultura Mariñeira Muros Mira ao Mar :: comarca de Muros :: Muros
XXIV Asalto ao Castelo :: Terra de Soneira :: Vimianzo
14:30 Dous :: comarca de Vigo :: Vigo SeaFest - Vigo
19:30 Dous :: comarca de Vigo :: Vigo SeaFest - Vigo
20:30 Fabio Bum Rap :: comarca de Santiago :: Praza de Feixóo - Santiago de Compostela
22:30 Dani Barreiro & Friends :: O Sar :: Campo de Fútbol O Souto - Padrón
22:30 Trilitrate :: Baixo Miño :: Bar Pancho - A Guía, Randufe (Tui)
23:00 Najla Shami + A Roda :: A Barbanza :: Palco da Música da Praza do Centro Social - Boiro
23:55 Farrapos de Ghaita-CANCELADO :: Ferrolterra :: Área Recreativa A Cobeluda - A Coveluda, Anca (Neda)
15 Encontro Tradicional Zona da Zanfona :: A Barbanza :: Rianxo
Festa da Langosta da Guarda :: Baixo Miño :: Porto da Guarda - A Guarda
RapaSons´19 :: Tabeirós - Terra de Montes :: Sabucedo (A Estrada)
Resurrection Fest :: A Mariña de Lugo :: Viveiro
XV Xornadas Cultura Mariñeira Muros Mira ao Mar :: comarca de Muros :: Muros
XXIV Asalto ao Castelo :: Terra de Soneira :: Vimianzo
XXVI Festival Río Castro :: Ferrolterra :: Naraío (San Sadurniño)
11:00 Festitroit :: comarca de Ordes :: Paseo do Carboeiro - Oroso
12:00 Queiroa na Rúa :: comarca da Coruña :: Paseo Marítimo - Sada
12:30 Dani Barreiro & Friends :: Baixo Miño :: Praza da Mina - Tomiño
13:00 XVIII Festa Rachada :: A Barcala :: Área Recreativa Agra de Chans - A Baña (A Baña)
13:30 Minguante :: O Morrazo :: Cervecería La Ítaca - Marín
13:30 Som do Galpom :: comarca de Santiago :: Bar Embora - Santiago de Compostela
13:30 XXII Festival Cultura Quente :: Caldas :: Praza das Palmeiras - Caldas de Reis
18:00 A Comuna del Barruzo :: A Mariña de Lugo :: Salón de Exposicións - Lourenzá
18:00 IV Festival e Festa de Merenda e XIII A Conrobie :: comarca de Arzúa :: Área Recreativa da Piscina Muinicipal - Boimorto
21:00 Aroña & Xilbarbeira :: A Barbanza :: Palco da Música da Praza do Centro Social - Boiro
21:30 Foliada Son do Pazo :: comarca de Vigo :: Parque Forestal de Trabazos - Mos
22:00 Festa da Queimada :: O Morrazo :: Adro da Igrexa - O Igrexario, O Hío (Cangas)
22:00 Minguante :: O Morrazo :: A Congorza - Cangas
22:30 Fanfarria Taquikardia :: O Deza :: Feira de Artesanía de Galicia - Agolada
22:30 Paraíso Canto :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:30 Zeltia Irevire :: comarca de Pontevedra :: Bar O Diaño - Pontevedra
15 Encontro Tradicional Zona da Zanfona :: A Barbanza :: Rianxo
Festa da Langosta da Guarda :: Baixo Miño :: Porto da Guarda - A Guarda
García Mc :: comarca de Muros :: Chiringhito de Lore E Xan - San Francisco, Louro (Muros)
RapaSons´19 :: Tabeirós - Terra de Montes :: Sabucedo (A Estrada)
XV Xornadas Cultura Mariñeira Muros Mira ao Mar :: comarca de Muros :: Muros
14:00 Psicotroita 5 :: comarca de Ordes :: Paseo da Carboeira - Sigüeiro, Oroso (Oroso)
20:00 Pauliña :: O Salnés :: Naútico de San Vicente do Mar - San Vicente do Mar, San Vicente do Grove (O Grove)
20:00 Pesdelán + A Banda da Balbina :: Caldas :: A Plazuela - Pontecesures
21:30 Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre + Abeloura :: A Barbanza :: Palco da Música da Praza do Centro Social - Boiro
23:00 A Banda da Loba :: A Ulloa :: Praza do Concello - Palas de Rei
23:00 Najla Shami + A Roda :: comarca de Vigo :: Moscoso (Pazos de Borbén)