20:30 Clara Pino & Pablo Vidal :: comarca de Santiago :: Auditorio Xosé Neira Vilas. Cidade da Cultura - Santiago de Compostela
21:00 Ruxe Ruxe :: Dixital :: A Ponte dos Concertos
21:30 Bailarico Noise + Nacho Muñoz :: comarca de Vigo :: Sala Kmoinsky - Vigo
V Aniversario As Pozas :: Baixo Miño :: As Pozas Disco Tasca - A Guarda
VI Foliada da Fonsagarada :: A Fonsagrada :: A Fonsagrada
18:00 Festival Brión Inclúe :: comarca de Santiago :: Centro Social Polivalente - Brión
18:00 María Faltri e Jorge Juncal :: O Morrazo :: Sala Celso Parada - Quintela (Moaña)
18:30 Manoele de Felisa :: comarca de Santiago :: Mosteiro Igrexa Santa María de Conxo - Conxo (Santiago de Compostela)
19:00 A Pedreira :: comarca de Vigo :: Museo do Mar de Galicia - Alcabre (Vigo)
19:00 Concerto Pequenos Músicos Solidarios :: comarca de Vigo :: Auditorio da Xunqueira - Redondela
20:00 Su Garrido Pombo + Fillas de Cassandra :: comarca de Vigo :: Auditorio Municipal - Vigo
20:00 Trilitrate :: A :: La Bóveda - Zaragoza (España)
21:00 Pablo Sanmamed Trío :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
21:30 Luar na Lubre-APRAZADO :: A :: Círculo de Arte - Toledo 8España)
21:30 Mascada :: comarca de Vigo :: Sala Kominsky - Vigo
21:30 O Rap das Bestas :: Baixo Miño :: Discoteca Malizzia - A Guarda
21:30 Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre :: A :: Theatro Circo - Braga (Portugal)
23:30 Sofía Espiñeira-ADIADO :: Bergantiños :: A Ventana - Laxe
Cuarta Xusta :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
Dani Barreiro & Friends :: A :: Complexo de Ténis - Espinho, Aveiro (Portugal)
V Aniversario As Pozas :: Baixo Miño :: As Pozas Disco Tasca - A Guarda
VI Foliada da Fonsagarada :: A Fonsagrada :: A Fonsagrada
12:30 Rianclown :: A Barbanza :: Praza do Concello - Rianxo
13:00 Brais das Hortas + Flip Corale :: comarca de Vigo :: Parque Forestal - Saiáns (Vigo)
13:00 Grandes Festas na Honra do Rikitrí :: comarca de Vigo :: Rikitrí - Vigo
17:00 Festival Benéfico a Favor dos Damnificados Da Palma :: Ferrolterra :: Casa da Cultura - Valdoviño
18:00 Evento Presentación Asociación Cultural Nova Cultura :: Rebullón - Tameiga :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
18:15 Trilitrate :: A :: Abrigaries Fest - Vic, Barcelona (Catalunya)
19:30 Manoele de Felisa :: comarca de Arzúa :: Auditorio da Casa da Cultura - O Pino
20:00 Algarabía + Arume + Foliada :: comarca de Vigo :: Asociación de Veciños Nosa Terra - Pereiras (Mos)
20:00 Festicultores Troupe :: O Xallas :: Campo da Feira - Mazaricos
21:00 A Banda da Loba :: comarca de Muros :: Centro Cultural e Xuvenil - Muros
21:00 Bakarrá! + Sartenazo Cerebral :: A :: Le Garage - Avilés (Asturies)
21:30 Festival Malpica Rock :: Bergantiños :: Malpica de Bergantiños
21:30 Lóstregos + Dioivo :: comarca de Vigo :: Pub Transylvania - Vigo
21:30 The Rapants :: comarca de Vigo :: La Fábrica de Chocolate - Vigo
22:00 Innopiah + Mugre + Drenagem :: O Ortegal :: Sala Ásatrù - Ortigueira
VI Foliada da Fonsagarada :: A Fonsagrada :: A Fonsagrada
14:00 Marcelo Dobode :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
19:00 Trilitrate :: A :: Ermita de Sant Amang - Sant Feliu de Guixols, Girona (Catalunya)
20:30 Moon Cresta :: A Barbanza :: A Pousada da Galiza Imaxinaria - Boiro
21:00 Tenue + Hongo + Syberia :: Baixo Miño :: CS Fuscalho - A Guarda
22:00 Dani Barreiro & Friends :: Terra de Lemos :: Hotel Iberik Balneario Augas Santas - Ferreira de Pantón (Pantón)
22:00 The Rapants :: O Salnés :: A Cofradía Taberna Cultural - Vilanova de Arousa