XV Revenidas :: O Salnés :: Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa)
XXXIX Festival Irmandiño :: Ferrolterra :: Moeche
Noite Fechada :: comarca de Pontevedra :: Bar Pavero - Pontevedra
Jazz de Ría :: Ferrolterra :: Ría de Ferrol
Festival Osa do Mar :: A Mariña de Lugo :: Burela
Festival Ao Compaz :: Terra de Celanova :: Saumede (A Bola)
Festival Feito a Man :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Tralo-Valo :: comarca de Ordes :: Ordes
XI Festa Galega :: Bergantiños :: Malpica de Bergantiños
Festas da Peregrina :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
Stormseeds :: Allariz-Maceda :: Piuca ou Araúxo (Maceda)
11:30 XXXIX Festa do Gaiteiro :: Tabeirós - Terra de Montes :: Soutelo de Montes, A Madanela de Montes (Forcarei)
13:30 Malasombra Jazz :: A Barbanza :: 7 Pulgadas - Ribeira
13:30 XVIII Festa Folk na Fin do Camiño :: comarca de Fisterra :: A Anchoa, Duio (Fisterra)
14:00 Saraghallada :: A Barbanza :: A Recoveira - Ribeira
18:00 Os Parentes :: Terra de Lemos :: Parada dos Montes (A Pobra do Brollón)
19:00 II Festival Tradicional de Cespón :: A Barbanza :: Campo de San Roque - San Roque, Cespón (Boiro)
20:00 Ghesgha :: O Salnés :: Praza Alfredo bañas - Cambados
21:00 Carapaus :: Viana :: Praza do Concello - A Mezquita
21:00 MJ Pérez + Magín Blanco :: Caldas :: Parque Irmáns Dios Mosquera - Valga
21:30 Guadi Galego :: O Salnés :: Praza do Corgo - O Grove
21:30 XVI festival de Baile e Música Tradicional :: A Barbanza :: Praza Rafael Dieste - Rianxo
22:00 Festa Reggae Cedeira :: Ferrolterra :: Gran Café Bar Pinzón - Cedeira
22:00 Orixe Festival :: Caldas :: O Malecón do Xardín - Caldas de Reis
22:00 Roi Casal :: Sarria :: Praza dos Labradores - A Pobra de San Xiao (Láncara)
22:00 Treixadura :: O Salnés :: Xardín Umbrío - Vilanova de Arousa
22:00 VI Festival País de San Roque :: O Morrazo :: Parque de Andrea - Cangas
22:00 XIX Festa Folc de Vilariño :: O Morrazo :: Praia de Vilariño - Vilariño, O Hío (Cangas)
22:00 XVI Noite Folk de Negreira :: A Barcala :: Refuxio de Covas - Covas (Negreira)
22:30 A Laracha Rock :: Bergantiños :: IES Agra de Lebrois - A Laracha
22:30 Heredeiros da Crus + Riff Raff + O Funkillo :: O Ortegal :: Praza Roxa - Cariño
23:00 XL Queimada Popular de Cervo :: A Mariña de Lugo :: Cervo
23:30 Festa Presentación Festival Paradiso VIII :: Terra de Lemos :: Pub Zoco - Monforte de Lemos