SÁBADO 4
13:00 h.
Actuación de Airiños do Neira no Campo Castelo.
13:15 h.
Concerto de Batital na praza de Santa María.
13:30 h.
Pasarrúas dos Trastiños de Castelo por Recatelo e a zona dos viños.
14:00 h.
Pasarrúas da charanga Amigos de Manolo pola zona dos viños.
16:30 h.
Concerto da Banda Filharmónica de Lugo na praza Maior.
18:00 h.
Concerto da Escola Fábrica de Sons na praza da Soidade.
18:30 h.
Concerto de Airiños de Orbazai na praza de Santa María.
19:30 h.
Pasarrúas da charanga Excusa por Recatelo e a zona dos viños.
20:00 h.
Pasarrúas dos Xílgaros de Lugo pola praza de Comandante Manso e o Campo Castelo.
20:30 h.
Gran verbena coas orquestras Galilea e Salsa Rosa na praza Maior.
21:00 h.
Pasarrúas de Andaina pola zona dos viños.
21:30 h.
Concerto de Les Tambours du Bronx na praza Horta do Seminario.
22:30 h.
Pasarrúas da Charanga Támega pola zona dos viños.
23:00 h.
Pasarrúas da Fanfarria Taquikardia polo Campo Castelo.
23:00 h.
Concerto de Sés no patio do Seminario.
23:30 h.
Sesión disco coa Duendeneta na praza da Soidade.
00:00 h.
Concerto de Carta de Ajuste no Campo Castelo.
01:00 h.
Pasarrúas da Fanfarria Taquikardia pola zona dos viños.
DOMINGO 5 // DÍA DE SAN FROILÁN
13:00 h.
Actuación de Airiños de Orbazai na Feira de Artesanía e Gastronomía.
13:15 h.
Concerto de Odaiko Percussión Group, coa Banda Municipal de Lugo, na praza de Santa María
14:00 h.
Actuación de Airiños da Freba na praza do Campo.
17:30 h.
Actuación de Volta do Agro na praza Maior.
18:00 h.
Karaoke infantil coa Duendeneta na praza da Soidade.
19:30 h.
Actuación de Arrincadeira, con cabezudos, na praza Maior.
20:00 h.
Pasarrúas da charanga Madia Leva por Recatelo e a zona dos viños.
21:00 h.
Concerto de Kase.O & Jazz Magnetism na praza Horta do Seminario.
21:00 h.
Pasarrúas de Reviravolta pola praza Maior e a zona dos viños.
21:30 h.
Concerto de Lucía Pérez na praza de Santa María.
22:00 h.
Pasarrúas da charanga DGT polo Campo Castelo.
22:30 h.
Pasarrúas da charanga Malo Será pola zona dos viños.
23:00 h.
Verbena coa orquestra París de Noia na praza Maior.
23:15 h.
Concerto de Cats & Monkeys no patio do Seminario.
23:30 h.
Sesión disco coa Duendeneta na praza da Soidade.
00:00 h.
Pasarrúas da charanga DGT pola zona dos viños.
LUNS 6 //
12:30 h.
Música clásica para nenas e nenos, coa Orquestra dos Sete Mares, na praza de Santa María.
13:15 h.
Pasarrúas de Folquiada pola porta de San Pedro, praza do Cantiño, Campo Castelo e a praza da Constitución.
13:30 h.
Festiclown 2014: Cé Orquestra Pantasma, na praza do Campo.
14:00 h.
Pasarrúas de Eudemónicas pola zona dos viños.
17:00 h.
Festiclown 2014: Cé Orquestra Pantasma, no quiosco da praza Maior.
18:00 h.
Concerto para nenas e nenos de Alondra Bentley no patio do Seminario.
19:00 h.
Pasarrúas da banda de gaitas Devandoira pola rúa da Raíña e a praza Maior.
19:30 h.
Festiclown 2014: Cé Orquestra Pantasma no Campo Castelo.
20:00 h.
Concerto de Ara Malikian na praza de Santa María..
22:30 h.
Concerto de Foolmakers no patio do Seminario.
22:30 h.
Verbena coa orquestra Charleston Big Band na praza Maior.
MARTES 7 // DÍA DOS MAIORES
13:00 h.
Concerto da Banda Municipal de Lugo (repertorio de zarzuela) no quiosco da praza Maior.
18.00 h.
Verbena coa orquestra Venezia na praza Maior.
20:30 h.
Pasarrúas dos Xílgaros de Lugo pola zona dos viños.
21:00 h.
Actuación de Eudemónicas no Campo Castelo.
21:30 h.
Concerto da Gallaecia Big Band na praza de Santa María.
22:00 h.
Concerto de Guerrera no patio do Seminario.
22:30 h.
Foliada do Colectivo A.L.A.S. na praza da Soidade.
MÉRCORES 8.
18:00 h.
Actuación de Uxía Lambona e a Banda Molona na praza da Soidade.
20:00 h.
Concertos de Mythical Fail, Galiryon e aRo, da Asociación Lugo Rock, no patio do Seminario.
20:30 h.
Pasarrúas dos Cantareiros das Regas por Recatelo e a zona dos viños.
21:00 h.
Concerto de Marful na praza de Santa María.
22:30 h.
Actuación de Airiños da Freba na praza do Campo.
22:30 h.
Noite latina con El Combo Dominicano na praza Maior .
23:00 h.
Concerto de Carta de Ajuste na praza da Soidade.
XOVES 9
18:30 h.
Actuación das Bruxiñas, de Enigma na praza da Milagrosa.
20:30 h.
Pasarrúas de Reviravolta pola zona dos viños.
21:00 h.
Concerto de En Clave de Fado no patio do Seminario.
22:30 h.
Pasarrúas da Magnifique Bande dos Homes sen Medo pola zona dos viños.
23:30 h.
Sesión disco coa Duendeneta na praza da Soidade.
00:30 h.
Pasarrúas da Magnifique Bande dos Homes sen Medo pola zona dos viños.
VENRES 10
17:30 h.
Concerto da Banda Municipal Xuvenil de Rábade e Begonte na praza Maior.
18:00 h.
Karaoke Infantil coa Duendeneta no Campo Castelo.
20:00 h.
Concertos de Last Way, Arrythmia, Rockatansky Brothers, Oceans Garden, Barbarian Prophecies e Kalte Sonne, da Asociación Lugo Rock, na praza de Santa María.
20:30 h.
Pasarrúas da charanga Charanga Mekánika pola praza Maior e a zona dos viños.
21:00 h.
Pasarrúas de Caivanca por Lopo Lías, Montero Ríos, praza Comandante Manso e o Campo Castelo.
21:30 h.
Concerto da Orquesta Buena Vista Social Club na praza Horta do Seminario.
22:30 h.
Sesión disco coa Duendeneta no Campo Castelo.
23:00 h.
Verbena coa Orquestra Marbella na praza Maior.
23:30 h.
Concerto de The pie Lands no patio do Seminario.
00:00 h.
Pasarrúas da Charanga Mekánika pola zona dos viños.
01:00 h.
Pasarrúas dos Festicultores pola zona dos viños.
SÁBADO 11 // DÍA DO FERROL
12:00 h.
Concerto de Petit Pop no patio do Seminario.
12:30 h.
Concerto de Devandoira Banda de Gaitas na praza de Santa María.
13:30 h.
Sesión vermú dos Festicultores na praza do Campo.
18:00 h.
XII Festival de Cultura Tradicional, organizado pola Asoc. Cultural Cantigas e Frores, na praza de Santa María.
19:30 h.
Pasarrúas da charanga Arde Yu-Ku por Recatelo, a Tinería e a zona de viños.
20:00 h.
Verbena coa orquestra Gran Parada na praza Maior.
20:30 h.
En colaboración coa Cadena COPE Lugo, concerto de Efecto Pasillo na praza Horta do Seminario. *Ao rematar o concerto: sesión de Dj Frisco & Marcos Peón.
21:00 h.
Pasarrúas da charanga Malo Será por San Roque e a praza do Rei.
21:30 h.
Pasarrúas de Pelexo de Ghaita pola zona dos viños.
22:30 h.
Pasarrúas do Bloquinho de Xermolos pola zona dos viños.
23:00 h.
Verbena coa orquestra Panorama na praza de Augas Férreas.
23:30 h.
Sesión disco coa Duendeneta na praza da Soidade.
00:00 h.
Concerto da Funky Style Brass Band na praza de Santa María.
DOMINGO 12 // DOMINGO DAS MOZAS // DÍA DO TRAXE TRADICIONAL GALEGO
11:00 h.
XVI Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas, coa Asociación de Gaiteiros Galegos, polo recinto histórico.
12:30 h.
Concerto da Banda Municipal de Lugo no quiosco da praza Maior.
13:30 h.
Os Cegos no Camiño Primitivo (actuación de romanceiros na rúa). Romanceiros: Grupo Tundal, Carlos do Viso, Grupo Tradescola, Maese Seis Dedos, Mini e Mero.
13:45 h.
Sesión vermú da orquestra Pontevedra na praza Maior.
17:30 h.
XVI Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas, coa Asociación de Gaiteiros Galegos, polo recinto histórico.
18:00 h.
Concerto de música medieval de Alexandre Savchuka (viola) e Natalia Bilenko (violín) na capela de San Froilán, na Catedral.
18:30 h.
Concerto de Ioana Pérez na praza da Milagrosa.
19:30 h.
Pasarrúas da Escola Perkusiona & Batería do Cariño pola praza Comandante Manso, porta de San Pedro, Campo Castelo, praza Maior e a zona dos viños.
21:00 h.
Concerto de Susana Seivane na praza Horta do Seminario.
21:00 h.
Gran verbena coas orquestras Pontevedra e Palladium na praza Maior.
22:30 h.
Concerto da Murajazz Big Band no patio do Seminario.