SÁBADO 18
ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.30 H OS SETE MAGNÍFICOS MÁIS UN: A HISTORIA DA BRANCA FLOR FONTIÑAS. ÁREA CENTRAL
12.30 H CHUS CARAMÉS-XANDOBELA: PAN E AUGA? SOPAS! PARQUE INFANTIL DO SAR
19.00 H INACIO VILARIÑO: BURROMÁQUIA PARQUE DA TRISCA
13.00 H SESION VERMÚ: MAGNIFIQUE BAND DOS HOMES SEN MEDO PRAZA DE CERVANTES. PRAZA DE ABASTOS. PRAZA DA PESCADERÍA VELLA
17.00 H “XXXVII TORNEO DE CHAVE FESTAS DO APÓSTOLO” ALAMEDA ARTELLANDO NOS BARRIOS
19.00 H TÍTERES BABALUVA: LUME PRAZA ROXA
21.00 H XORNADA DE FOLCLORE GALEGO BRINCADEIRA CANTIGAS E AGARIMOS COLEXIATA DO SAR ULTREIA PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H DULCE DUCA: UM BELO DÍA PRAZA DE SAN MARTIÑO PINARIO
ARTELLANDO NO SOLPOR
23.00 H ALBA MARÍA PRAZA DO TOURAL
DOMINGO 19
ROMARÍA FESTA DO ESCALO EN CHAIÁN
XLI CONCURSO DE CIPRINIDOS
13.00 H SESIÓN VERMÚ.LINHO DO CUCO DE RÚA RÚA NOVA. RÚA DO VILAR. RÚA DO FRANCO
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H VIRISCRÓN: SOBRE DESAMOR E OUTRAS MARICONADAS PRAZA DE SALVADOR PARGA
22.00 H BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA COROS ANTOLÓXICOS DE ZARZUELA CORO LICEO DE VILAGARCÍA PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE ARTELLANDO NO SOLPOR
23.00 H FADO VIOLADO ANA PINHAL (VOZ) FRANCISCO ALMEIDA (GUITARRA ESPAÑOLA. )PRAZA DO TOURAL
LUNS 20
ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.30 H PETER PUNK CARBALLEIRA DO CSC DE NEMENZO
12.30 H CHUS CARAMÉS-XANDOBELA: PAN E AUGA? SOPAS! PRAZA EDUARDO PARRADO. CSC SANTA MARTA
19.00 H PETER PUNK CSC DO CASTIÑEIRIÑO
22.00 H THE GOSPELL TIMES PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
22.30 H KARLOS QUINTÁ : JEAN VIGO. A PROPÓSITO DE NIZA RECANTO DE SAN ANDRÉS (FRONTE Ó MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS)
ARTELLANDO NO SOLPOR
23.00 H FETÉN FETÉN PRAZA DO TOURAL
MARTES 21
ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.30 H BRAIS DAS HORTAS: OBRAS CSC DA GRACIA
12.30 H CONTOS DABOAPIPA: CONTOS DE ANIMALARIO CSC DE VITE
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
22.30 H KARLOS QUINTÁ : JEAN VIGO. A PROPÓSITO DE NIZA RECANTO DE SAN ANDRÉS (FRONTE Ó MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS) ARTELLANDO NO SOLPOR
23.00 H FETÉN FETÉN PRAZA DO TOURAL FETÉN FETÉN PETER PUNK
19.00 H CONTOS DABOAPIPA: CONTOS DE ANIMALARIO CSC DE SAN LOURENZO
19.00 H A INCRÍBLE HISTORIA DE ROBINSON CRUSOE COMPAÑIA O BANDULLO AZUL PRAZA ROXA
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H ÁNXELA BLANCO: OLIVIA NECESITA VERÁN CALEXÓN DO CGAC
22.00 H GENTLEMAN & THE EVOLUTION PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
ARTELLANDO NO SOLPOR
23.00 H MARCELO MERCADANTE E BATTAGLIA PRAZA DO TOURAL
MÉRCORES 22
ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.00 H OS SETE MAGNÍFICOS MÁIS UN: A HISTORIA DA BRANCA FLOR CSC DE FIGUEIRAS
12.30 H INACIO VILARIÑO: BURROMÁQUINA PRAZA DO CRUCEIRO VELLO. RÚA DE SÁNCHEZ FREIRE CONXO
19.00 H LARRAITZ URRUZOLA: BABAMOR LSC A CASA AGRARIA-MEIXONFRÍO IV CERTAME FOLC
12.00 A 14.00 E DE 16.30 A 17.30 H XOGOS DE HABILIDADE CON MATERIAIS RECICLADOS
OBRADOIROS
11.00 A 23.00 H FEIRA DE ARTESANÍA E DE DESEÑO
18.00 H MAGIN BLANCO
19.00 H CANTIGAS E AGARIMOS
20.00 H XABIER DÍAZ E ADUFEIRAS DE SALITRE
21.30 H TIS CHE TEIN
22.30 H PEPE VAAMONDE GRUPO PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
ARTELLANDO NOS BARRIOS
19.00 H RAQUEL QUEIZÁS: O SEGREDO DO TENDAL PRAZA ROXA
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H RUT BALBÍS E CRISTINA MONTERO: SÓ UNHA ESCUSA PRAZA DE MAZARELOS
ARTELLANDO NO SOLPOR
22.30 H CIRCOMPOSTELA GALA DE NOVO CIRCO COMPOSTELÁN DE CULTURA ACTIVA E PISTA CATRO PARQUE DE BELVÍS
XOVES 23
ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.30 H LARRAITZ URRUZOLA: BABAMOR CSC BRAÑAS DE ANDRÉS
12.30 H BRAIS DAS HORTAS: OBRAS LSC DE AMIO
ARTELLANDO EN BONAVAL
16.00 A 21.00 H A ROMARÍA CATIVA
FESTIVAL INFANTIL EN BONAVAL
OBRADOIROS (COMPAÑÍA BABALUVA) ESPAZO DE XOGO LIBRE, XOGOS POPULARES OBRADOIRO DE PERCUSIÓN (TRÓPICO DE GRELOS) DANZA: COMPAÑÍA TRANSPEDIANTE, “BAILA UN VESTIDO VERDE” CIRCO: COMPAÑÍA DUELIRIUM “AVIADORAS” CONCERTO: MAMÁ CABRA “15 PRIMAVERAS” CONCERTO: MARÍA FUMAÇA
20.00 H BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA CANTIGAS E AGARIMOS PRAZA DAS PRATERÍAS
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H VUELTOS DE ROSCA: TOTUM REVOLUTOM ESCALEIRAS DO MUSEO DO POBO GALEGO
21:00 H ROCKIN’ CORSARIOS
22.00 H IMELDA MAY PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
VENRES 24
22.00 H LINDA MARTINI PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
23.30 H ESPECTÁCULO NOCTURNO E FOGOS DO APÓSTOLO (ACCIONA PRODUCCIONES Y DISEÑO-PIROTECNIA RICASA) PRAZA DO OBRADOIRO
24:00 H KUMPANIA ALGAZARRA (PORTUGAL) PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
24.00 H ORQUESTRA MIRAMAR NA ALAMEDA
DÍA DO APÓSTOLO
12.30 H PASARRÚAS. CHARANGA DE CABEZUDOS
22.00 H SUMRRÁ & FRIENDS PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
22.30 H ORQUESTRA NA ALAMEDA
DOMINGO 26
12.00 H BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA PALCO DA ALAMEDA
20.00 H SERÁN DE HIP-HOP:
ARCE COMANDO KATANA DIGO DIEGO GRAVE FAME LOS ORATE ARTISTA CONVIDADO: MUNDO SEGUNDO (DEALEMA-PORTO) VITE
22.30 H ORQUESTRA PLAYERS NA ALAMEDA
MARTES 28
22.00 H KIRIL DJAIKOVSKI (MACEDONIA) FUSIÓN DE MÚSICA ELECTRÓNICA E MÚSICA TRADICIONAL BALCÁNICA) PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
MÉRCORES 29
20.00 H BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA COMPAÑIA VIRAVOLTA TÍTERES PEER GYNT SAN MARTIÑO PINARIO
XOVES 30
22.00 H
LOS CHAVALES. SANTIAGO DE COMPOSTELA
ATAQUE ESCAMPE. SANTIAGO DE COMPOSTELA
THE SOUL JACKET. VIGO
GUERRERA. LUGO/A CORUÑA A DERRADEIRA
NOITE NA TERRA (CONCERTO EXCLUSIVO DE MALANDRÓMEDA & DIOS KE TE CREW &LAR LEGIDO)
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
VENRES 31
20:00 H PASARRÚAS TROVA DE CELAYA (MÉXICO)
21.00 H REAL FILHAMONÍA DE GALICIA R. VAUGHAN WILLIAMS LAS AVISPAS.- OBERTURA (9’) O. NICOLAI LAS COMADRES DE WINDSOR.- OBERTURA (10’) P. I. TCHAIKOVSKY EL CASCANUECES.- SUITE 1 (24’) J. OFFENBACH LA BELLA HELENA.- OBERTURA (8’)
DIRECTOR: DIEGO GARCÍA RODRÍGUEZ PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE (PREVIA RETIRADA DE INVITACIÓN)
24.00 H ORQUESTRA FÓRMULA PASEO CENTRAL DA ALAMEDA