XXXV Festiletras :: Bergantiños :: Aldea do Couto - Cospindo (Ponteceso)
Berlai :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
Iria Estévez e Gonzo Piña + Vadim :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo - Lugo
Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre :: comarca da Coruña :: Campo da Leña - A Coruña
Festa do Día das Letras Galegas :: A Barbanza :: Taragoña (Rianxo)
Guadi Galego :: A Mariña de Lugo :: Auditorio da Casa da Cultura - Cervo
Luis Emilio Batallán :: O Salnés :: Praza da Liberdade - O Carril (Vilagarcía de Arousa)
IV O Mercado da Arte :: comarca de Vigo :: Praza de Abastos - O Calvario, Cabral (Vigo)
Os Carunchos :: comarca de Vigo :: Centro Cultural de Valadares - Valadares (Vigo)
Xardín Desordenado :: Valdeorras :: Praza Maior - O Barco de Valdeorras
QuenQueira :: comarca da Coruña :: A Coruña
N de Narón. A Festa das Letras :: Ferrolterra :: Narón
XVIII Romaría das Letras Galegas :: O Morrazo :: Sanamedio, Beluso (Bueu)
Día das Letras Galegas 2017 en Arcos :: O Condado :: Arcos (Ponteareas)
Os Minhotos :: A Terra Chá :: Museo do Castro de Viladonga - Viladonga (Castro de Rei)
Blues do País :: comarca de Arzúa :: Praza de Galiza - Arzúa
Uxía Lambona e a Banda Molona :: comarca de Vigo :: Carballeira de Santiaguiño - Santiaguiño, Guizán (Mos)
Día das Letras Galegas na Fonte do Galo :: O Morrazo :: A Fonte do Galo - Cangas
Andrés Penabad :: comarca da Coruña :: Bitácora - Santa Cristina, Perillo (Oleiros)
VII Romaría das Letras no Barbanza :: A Barbanza :: Pazo de Goiáns - Goiáns, Lampón (Boiro)
I Encontro de Música das Letras Galegas :: Caldas :: Plazuela de Pontecesures - Pontecesures
Gelría :: comarca de Santiago :: Sala Eisenman, Cidade da Cultura - Santiago de Compostela
Día da Muiñeira :: comarca de Vigo :: Redondela
Secho :: O Sar :: Casa da Cultura "O Montiño" - Laíño (Dodro)
2naFronteira :: comarca de Vigo :: Auditorio Municipal Lois Tobío - Gondomar
VII Festa das Ñetras Cantodorxo :: O Salnés :: Praza do Corgo - O Grove
II Romaxe das Artes e das Letras :: Caldas :: Cuntis
II Certame de Gaitas na Senra :: comarca da Coruña :: A Senra - Bergondo
XVI Romaría Etnográfica Raigame :: Terra de Celanova :: Vilanova dos Infantes (Celanova)
Foliada en La Ferretería :: Comarca de Lugo :: La Ferretería - Lugo
Zumaque Trío :: A Ulloa :: Casa do Outeiro - Palas de Rei
Zumaque Trío :: comarca de Arzúa :: La Esquina - Arzúa
Pirilampo :: A Mariña de Lugo :: Teatro de Ribadeo - Ribadeo