19:00 Homenaxe a Dorothé Schubarth :: comarca de Vigo :: Auditorio David Rusell, Conservatorio Porfesional de Música - Vigo
20:30 Foliada Aberta na Revolta :: comarca de Vigo :: CS A Revolta - Vigo
21:30 Abril + Fado Atlántico :: comarca de Santiago :: Borriquita de Belém - Santiago de Compostela
22:00 Foliada do Conservatório :: comarca da Coruña :: A Cova Céltica - A Coruña
Caamaño & Ameixeiras :: comarca de Vigo :: Soutomaior
Dakidarría :: A :: Gaztetxe Zorrtza - Bilbo, Bizkaia (Euskal Herria)
Festival Emigrason :: A :: Bruxelas (Bélxica)
21:30 Brais Ninguén & Couto 90 :: comarca de Santiago :: Embora - Santiago de Compostela
21:30 Cantos de Taberna de Noia :: comarca de Noia :: Noia
21:30 Fillas de Cassandra :: A Mariña de Lugo :: Auditorio Municipal Hernán Naval - Ribadeo
22:00 Dandy Fever :: comarca da Coruña :: Garufa Club - A Coruña
22:30 Foliada no Pub A Cova :: O Eume :: Pub A Cova - As Pontes
23:30 Loita Amada + Ambalas :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
Cuarto Serán en Meis :: O Salnés :: Silvoso, Meis (Meis)
Festival Emigrason :: A :: Bruxelas (Bélxica)
Zavala + Mol :: comarca da Coruña :: Tío Ovidio - A Coruña
10:30 1º Mercado con M de Muller :: Terra de Celanova :: Alameda e/ou Claustro do Mosteiro de San Salvador - Celanova
12:00 A Música dos Antergos :: Quiroga :: Casa da Manuela - Ferramulín, Hórreos (Folgoso do Courel)
12:00 Festa 50 Aniversario O Tío Benito :: O Salnés :: Praza do Concello - Ribadumia
12:00 Vermú Foliada Espadela :: A Barbanza :: Centro Social - Boiro
17:30 Axeigada I Foliada de Primavera :: Comarca de Lugo :: Centro SocioCultural - Rábade
18:00 Feminist Fest :: Comarca de Lugo :: Praza da Mosqueira - Lugo
18:00 O Rabelo & Esmorgadas :: comarca de Santiago :: Escarnio E Maldizer - Santiago de Compostela
18:00 VII Cantos de Taberna de Quiroga :: Quiroga :: Quiroga
19:00 Seráns Bugalleiros :: comarca de Santiago :: Local Social - Bugallido (Ames)
20:00 Airiños do Mar de Teis + Trobeiros da Ponte :: comarca de Noia :: Casa da Cultura - Outes
20:00 I Serán Popular Sobredo-Guillarei :: Baixo Miño :: Sobredo, Gullarei (Tui)
20:30 Andrés Fernández :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
20:30 Dakidarría + Skontra :: A :: Sala Gong - Uviéu (Asturies)
20:30 Festa V Aniversario 20 Berzas :: Tabeirós - Terra de Montes :: 20 Berzas - A Estrada
20:30 Filophóbicas + Manu Kasoaparte :: A Mariña de Lugo :: A Sacabeira Café Cultural - Sargadelos (Cervo)
21:00 Engra! + Malheira + Tygers of Wrath :: comarca de Ourense :: El Pueblo Café Cultural - Ourense
21:00 Seitura :: comarca de Vigo :: Skarnio e Maldecir - Baiona
21:00 Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre :: comarca de Vigo :: Auditorio Mar de Vigo - Vigo
21:30 Donicelas + Alxibeiras + Foliada Aberta :: comarca de Vigo :: CS O Matadoiro - Salceda de Caselas
21:30 Festa 5º Aniversario Vigo Rock Crew :: comarca de Vigo :: Sala Masterclub - Vigo
21:30 Flow do Toxo + Zënzar :: Rebullón - Tameiga :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
21:30 Noites de Raíz :: Tabeirós - Terra de Montes :: Callobre (A Estrada)
21:30 Rusty Nuts + Chokis Vuelvis :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
21:30 Serán en Guillade :: O Condado :: Centro Cultural - Guillade (Ponteareas)
22:00 Loita Amada :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
22:00 Sandford Music Factory :: Mardigras - A Coruña :: Sala Mardi Gras - A Coruña
22:30 Exeria :: comarca de Vigo :: Cervecería Miguel - Canido, Oia (Vigo)
23:55 XI Concurso de Bandas Rock in Río Tea :: O Condado :: JJ Copas - Ponteareas
12:00 Foliada-Vermú Arredor da Tradición :: Aturuxo - Bueu :: Aturuxo Bar - Bueu
13:00 XX Bolo do Pote :: O Morrazo :: Alameda Rosalía de Castro - Marín
20:00 Sumrrá :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela