21:00 POlavila Pola Terra :: Comarca de Lugo :: Cafetería da EPS - Lugo
17:00 24º Festival Pampallín :: comarca de Noia :: Praza de Galicia - Outes
20:00 Cultura Contra a Barbarie a Prol de Palestina :: comarca de Ourense :: Teatro Principal - Ourense
21:00 Quinkillada :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
22:00 Anxo Araújo + Pava :: Mardigras - A Coruña :: Sala Mardi Gras - A Coruña
12:30 A Resaca de Massiel :: O Morrazo :: A Talangreira do Beque - A Fraga, Virxe do Carme (Moaña)
20:00 Tralo-Valo :: comarca de Santiago :: CSC do Romaño - O Romaño, Vista Alegre (Santiago de Compostela)
21:00 Grolo :: comarca de Vigo :: The Monk Pub - Vigo
21:00 Quérote Fest :: comarca da Coruña :: Parque da Lagoa de Mera - Mera, Maianca (Oleiros)
5º Aniversario A Vella Escola MC 1% :: comarca de Ourense :: Sede do Buffalo - Ourense
Troneira Fest :: comarca de Pontevedra :: Recinto Feiral - Pontevedra
19:00 Foliada en Lugo :: Comarca de Lugo :: Bodegón de Roci - Lugo
20:00 Foliada con Solimán :: comarca de Pontevedra :: CS A Pedreira - Pontevedra
20:15 Indóciles :: comarca da Coruña :: Auditorio Centro Ágora - A Gramela, Visma (A Coruña)
21:00 Cazacús + Kondusión Kolérika :: comarca de Santiago :: Estudios Potemkin - Santiago de Compostela
21:00 Xisaco Feijóo :: Chantada :: A Faragulla - Chantada
22:00 Baiuca :: A :: Sala La Vaca - Ponferrada (O Bierzo)
22:00 Brais Morán & Nasaufunk :: comarca de Vigo :: Sinattra Club - Vigo
22:00 Grampoder :: comarca de Santiago :: Sala Sónar - Santiago de Compostela
22:00 Muiñeiros do Sarela :: comarca de Santiago :: A Gramola - Santiago de Compostela
22:30 Afoutos Pandeireteiros :: A Limia :: A Arca da Noe- Vilar de Santos
23:00 Martelo :: O Salnés :: A Cofradía Taberna Cultural - Vilanova de Arousa
23:55 Dakidarría + Xpresidentx + CGPP :: A :: Zotes Rock - Zotel del Páramo, León (España)
5º Aniversario A Vella Escola MC 1% :: comarca de Ourense :: Sede do Buffalo - Ourense
Indóciles :: comarca de Santiago :: Feira do Libro - Santiago de Compostela
Loita Amada :: A :: Elisa Zara - Éibar, Bizkaia (Euskal Herria)
Raposa :: comarca de Ourense :: Mur Marxinal - Pontevedra
Ruada no Seixido :: comarca de Pontevedra :: O Seixido, Seixido (A Lama)
Serán de Tenorio :: comarca de Pontevedra :: Tenorio (Cerdedo-Cotobade)
Troneira Fest :: comarca de Pontevedra :: Recinto Feiral - Pontevedra
XXXI Feira do Viño de Vilachá :: Terra de Lemos :: Vilachá (A Pobra do Brollón)
XXXIII Festa do Muíño de Fausto-ADIADA :: O Morrazo :: Muíño de Fausto - Coiro (Cangas)
09:30 Cantamos ó Maio 2024 :: Terra de Celanova :: Praza de San Andrés - Vilavidal, Penosiños (Ramirás)
11:00 VIII Foliada de Cervo :: A Mariña de Lugo :: Praza do Souto - Cervo
12:00 Romería do Bandullo :: A Barbanza :: Campo da Carballeira - Araño (Rianxo)
12:30 Cris Regueiro :: comarca da Coruña :: Librería Berbiriana - A Coruña
12:30 Romería do Merlo :: Rebullón - Tameiga :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
13:00 Encontro de Punkis de Aldea :: Sarria :: O Buril - Sarria
18:00 Foliada da Baña a Milán :: A Barcala :: Área Recreativa de Chans - A Baña
18:30 II Festa dos Maios :: comarca de Noia :: Casa da Cultura - Queiruga (Porto do Son)
19:00 Foliada Alxibeira :: Ferrolterra :: Aldea Nova - Sedes (Narón)
19:00 III Foliada do Cansorriño :: Terra de Soneira :: Praza de San Xurxo - Camariñas
19:00 IX Festival de Música Tradicional :: Tabeirós - Terra de Montes :: Auditorio de Soutelo de Montes - Soutelo de Montes, A Madanela de Montes (Forcarei)
19:00 Tecor Societário :: A Barbanza :: Sala Real - Aguiño (Ribeira)
19:00 V Serán de Primavera :: comarca de Ordes :: Alameda de Gois - Oroso
20:00 II Serán Escola de Música de Chapela :: comarca de Vigo :: Pavillón Deportes Manuel González Soto - Chapela (Redondela)
20:30 Alana + Unto Vello :: comarca da Coruña :: Studio Follow - A Coruña
20:30 Banda Grileira :: Terra de Melide :: Centro Sociocultural Mingos de Pita - Melide
20:45 Festival de Música Tradicional :: Caldas :: Igrexa de Santo Tomás - Caldas de Reis
21:00 A Galega Fest :: A Terra Chá :: Sala Hermo - Muimentas (Cospeito)
21:00 Día das Letras Galegas Berlín :: A :: La Minga - Berlín (Alemaña)
21:00 II Serán de Goián :: Baixo Miño :: Local da Comisión - Goián (Tomiño)
21:00 Ouveos do Castañazo-ADIADO :: Chantada :: Sala Yoel - Chantada
21:30 Cabodano + Urko :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
21:30 Conducto Coloquio :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
21:30 Los Jinetes del Trópico :: comarca de Vigo :: A Casa de Arriba - Vigo
22:00 Adhara & Ritman + Famn :: comarca da Coruña :: Garufa Club - A Coruña
22:00 Cris Regueiro :: comarca de Vigo :: La Pecera - Vigo
22:00 In Oppiah! + Contas & Ossos + Corrosão Social + Malo!O :: A :: Associação Cultural Neverlate - Covilhã, Castelo Branco (Portugal)
22:00 Os d´Abaixo + Mediarea :: comarca de Santiago :: Sala Sónar - Santiago de Compostela
22:00 Serán en Meirol :: O Condado :: Casa Cultural - Meirol (Mondariz)
22:00 XXIII Serán no Carballal :: comarca de Vigo :: Colexio Carballal - O Carballal, Cabral (Vigo)
22:30 Bestas + Skontra :: O Eume :: Guión Clube - Pontedeume
22:30 Bouba Pandeireteiras :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
XXXI Feira do Viño de Vilachá :: Terra de Lemos :: Vilachá (A Pobra do Brollón)
XXXIII Festa do Muíño de Fausto-ADIADA :: O Morrazo :: Muíño de Fausto - Coiro (Cangas)
12:00 Cántigas e Frores :: Comarca de Lugo :: Casco Histórico - Lugo
12:30 Gala Musical Solidaria por unha Palestina Libre :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo - Lugo
13:00 Urbano Cabrera :: O Condado :: Templum Sensibus - Salvaterra de Miño
18:00 Caamaño & Ameixeiras :: A :: Junta de Freguesía do Bomfim - Porto (Portugal)
19:00 Fillas de Cassandra :: A :: CAT Tradicionàrius - Barcelona (Catalunya)
20:30 Zënzar :: Aturuxo - Bueu :: Aturuxo Bar - Bueu