20:00 Recital solidario por unha Palestina libre :: comarca da Coruña :: AVCDR Agra - A Agra do Orzán. A Coruña
21:30 Alberto Vilas :: comarca de Santiago :: Borriquita de Belém - Santiago de Compostela
22:00 Toma de Terra :: comarca de Vigo :: Sala Kominsky - Vigo
Cantos de Taberna Pontevedra :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
Dakidarría :: A :: Octavo Arte - Segovia (España)
Festa Furancheira :: comarca de Vigo :: A Picoña (Salceda de Caselas)
Loita Amada :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
20:00 O Rabelo :: comarca de Pontevedra :: CS A Pedreira - Pontevedra
20:00 Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre :: comarca de Ourense :: Teatro Principal - Ourense
22:00 Luciférnaga + Pendejo :: Rebullón - Tameiga :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
23:00 Manu Kasoaparte + Filophóbicas :: O Ortegal :: Pub Café Bar A Forxa - O Barqueiro, Mañón (Mañón)
12º Memorial Nazario Glez. "Moxenas" :: comarca de Vigo :: Auditorio do CVC de Valadares - Valadares (Vigo)
Dakidarría :: A :: Mon Live - Madrid (España)
Festa Furancheira :: comarca de Vigo :: A Picoña (Salceda de Caselas)
The Rapants :: Capitol - Compostela :: Sala Capitol - Santiago de Compostela
VIII Foliada Nordestía :: A Mariña de Lugo :: San Cibrao, Lieiro (Cervo)
10:30 Alcuentru Trad-Urbán :: Comarca de Lugo :: Lugo
11:00 Cantos de Taberna de Cerdido :: O Ortegal :: Cerdido
12:00 O Rabelo :: comarca de Vigo :: A Morada - Vigo
15:00 Brisafest :: comarca de Vigo :: Brisa Chiringo - Cesantes (Redondela)
18:00 II Cantar das Mozas :: comarca de Pontevedra :: Centro Cultural Antón Fraguas - A Chan, Carballedo (Cerdedo-Cotobade)
19:30 Foliada da Mocidade :: comarca da Coruña :: Casa da Mocidade As Pedras - Oleiros
20:00 Os Firrás + Trobeiros da Ponte :: comarca de Noia :: Casa da Cultura - Outes
20:00 XXXIII A Homenaxe :: comarca de Vigo :: Teatro Afundación - Vigo
20:30 Demencia Sonora + Akarakan + Karracho :: comarca de Vigo :: Biblioteca de Freixo - O Freixo, Valadares (Vigo)
20:30 Gran Serán A Ermida :: comarca de Vigo :: A Ermida (Pazos de Borbén)
21:00 Chispas do Lérez :: comarca de Pontevedra :: CS A Pedreira - Pontevedra
21:00 Roberto Sobrado Grupo :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
23:55 XI Concurso de Bandas Rock in Río Tea :: O Condado :: JJ Copas - Ponteareas
12º Memorial Nazario Glez. "Moxenas" :: comarca de Vigo :: Auditorio do CVC de Valadares - Valadares (Vigo)
The Rapants :: Capitol - Compostela :: Sala Capitol - Santiago de Compostela
11:00 Foliada da Reconquista :: comarca de Vigo :: Praza do Berbés - Vigo
12:30 Festa da Tapa e Cantos de Taberna :: Terra de Melide :: Sobrado dos Monxes