21:30 Virxilio da Silva, Pablo Seoane e Rubén Fernández :: comarca de Santiago :: Camalea - Santiago de Compostela
Festas da Ascensión :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Festas da Ascensión :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Bruón Folk Fest :: A Barbanza :: Centro Recreativo - Artes (Ribeira)
Festas da Ascensión :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Raizames :: Chantada :: Taboada
VI Cantos de Taberna de Pontedeume :: O Eume :: Pontedeume
VII Aniversario Romaría da Rebullón :: Rebullón - Tameiga :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
19:30 Serán en Castrelos :: comarca de Vigo :: Parque de Castrelos - Castrelos (Vigo)
21:00 II Composfest :: comarca de Santiago :: Praza da Quintana - Santiago de Compostela
22:30 Aldaolado :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:30 III Foliada Pub A Cova :: O Eume :: Pub A Cova - As Pontes
22:30 Pandeireteiras de Cántigas e Frores :: Terra de Melide :: Sala A Fundación - Melide
3ª Feira das Mozas :: A Limia :: Xinzo de Limia
Bruón Folk Fest :: A Barbanza :: Centro Recreativo - Artes (Ribeira)
Festas da Ascensión :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Foliada do Maio :: A Mariña de Lugo :: Conservatorio de Música - Viveiro
Raizames :: Chantada :: Taboada
Sementeira e Música :: O Condado :: Área Recreativa do Muíño da Ponte - Corzáns (Salvaterra de Miño)
VI Cantos de Taberna de Pontedeume :: O Eume :: Pontedeume
VII Aniversario Romaría da Rebullón :: Rebullón - Tameiga :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
XI Festa do Viño :: comarca de Pontevedra :: Viaduto de Riomaior - Riomaior, Santa Cristina (Vilaboa)
XXVI Festa Agarimos :: A :: Plaça Trafalgar - Badalona, Barcelona (Catalunya)
XXXII Festa do Melindre :: Terra de Melide :: Melide
XXXIII Festa do Muíño de Fausto :: O Morrazo :: Muíño de Fausto - Coiro (Cangas)
11:30 IV Foliada con Donaire :: comarca da Coruña :: Parque de Eirís - A Coruña
12:30 I Roteiro Concerto :: comarca de Santiago :: Rivadulla (Vedra)
13:30 Aldaolado :: comarca de Pontevedra :: CS A Pedreira - Pontevedra
13:30 Dani Barreiro :: comarca de Ordes :: Feitizo - Ordes
17:30 I Certame Cantos de Taberna :: Comarca de Lugo :: Campo da Festa - Pedrafita (O Corgo)
18:00 VII Morada de Bama :: comarca de Arzúa :: Campo da Festa - Bama (Touro)
18:30 IV Cantos de Taberna O Incio :: Sarria :: O Incio
18:30 Ukestra do Medio :: A Terra Chá :: Museo do Castro de Viladonga - Viladonga (Castro de Rei)
18:30 XXVII Mostra Infantil de Baile e Música Tradicional :: O Deza :: Auditorio Manuel Dopazo - A Bandeira, Manduás (Silleda)
19:00 Foliada Muimneta :: A Terra Chá :: Campo da Igrexa Vella - Muimenta (Cospeito)
19:00 XVI Festival das Letras Galegas :: O Salnés :: Auditorio Municipal - Vilagarcía de Arousa
20:00 I Foliada Fillas de María :: comarca de Fisterra :: Campo da Festa - A Ameixenda (Cee)
20:30 Abraham Cupeiro & Agrupación Musical do Rosal :: Baixo Miño :: Auditorio do Rosal - O Rosal
20:30 II Verban Salgharitas :: O Morrazo :: Palco da Alameda - Moaña
21:00 Curtidoira Folk :: comarca de Pontevedra :: CS A Pedreira - Pontevedra
21:30 20 Anos Movendo a Língua :: comarca de Santiago :: CSA O Pichel - Santiago de Compostela
21:30 Concerto pola Língua :: comarca de Ourense :: El Pueblo Café Cultural - Ourense
22:00 Fillas de Cassandra :: A :: Sala H - Ponferrada (O Bierzo)
22:00 IV Serán de Sobrada :: Baixo Miño :: Pavillón Multiusos - Sobrada (Tomiño)
22:30 Brais Morán & Nasaufunk :: Comarca de Lugo :: Sala Jagger - Lugo
22:30 Moon Cresta :: comarca de Vigo :: Bar Liceum - O Porriño
23:55 Dani Barreiro & Friends :: Terra de Soneira :: Bar Trébol - Baio (Zas)
Festas da Ascensión :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Raizames :: Chantada :: Taboada
Sementeira e Música :: O Condado :: Área Recreativa do Muíño da Ponte - Corzáns (Salvaterra de Miño)
VI Cantos de Taberna de Pontedeume :: O Eume :: Pontedeume
XI Festa do Viño :: comarca de Pontevedra :: Viaduto de Riomaior - Riomaior, Santa Cristina (Vilaboa)
XXVI Festa Agarimos :: A :: Plaça Trafalgar - Badalona, Barcelona (Catalunya)
XXXII Festa do Melindre :: Terra de Melide :: Melide
XXXIII Festa do Muíño de Fausto :: O Morrazo :: Muíño de Fausto - Coiro (Cangas)
11:00 XVII Feira Ecoartesá de Moaña :: O Morrazo :: Palco da Música - Moaña
12:00 Picnic Sesións :: comarca de Vigo :: Saiáns (Vigo)
18:00 3ª Xuntanza de Gaiteiros Memorial Anxo Gago "Lito" :: O Morrazo :: O Igrexario, O Hío (Cangas)
18:00 XXXVI Día da Muiñeira Xiradela :: comarca da Coruña :: Paseo do Balneario - Arteixo
19:00 Fernando Barroso Banda :: A :: Iglesia Parroquial - Ariño, Teruel (España)
20:00 Cris Regueiro :: comarca da Coruña :: Garufa Club - A Coruña
20:00 Xacobe Martínez Antelo Quinteto :: comarca da Coruña :: Teatro Colón - A Coruña