19:30 Pelepau :: Baixo Miño :: Festas das Mercedes - A Gándara, Salcido (A Guarda)
21:00 Xulio Lorenzo :: comarca de Vigo :: Praza do Concello - O Porriño
22:30 A Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
21:00 Roberto Sobrado Grupo :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
21:30 MIg :: comarca de Vigo :: La Galería Jazz - Vigo
23:00 Elephants Yard :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
VII As Penizas Folk :: Baixo Miño :: Monte das Penizas - As Penizas, Guillarei (tui)
VII FestiVal das Brétemas :: O Condado :: Ponteareas
17:00 Festival Voces de Muller :: Comarca de Lugo :: Praza Cei Nodus, Parque de Bombeiros - Lugo
18:00 Pakolas :: comarca de Vigo :: Redondela SNl - Redondela
20:00 Festa 15 Anos Fábrica de Vilanova :: Allariz-Maceda :: A Fñabrica de Vilanova - Allariz
20:00 Najla Shami :: O Deza :: Pazo de Liñares - Liñares, Prado (Lalín)
21:00 Folión das Fachas :: Terra de Lemos :: Vilelos (O Saviñao)
22:00 Cinta Adhesiva :: comarca de Pontevedra :: Tinta Negra - Pontevedra
22:00 Pauliña :: comarca de Vigo :: CS A Revolta - Vigo
22:30 Alto Asalto :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
22:30 García Mc e DJ Mil :: O Salnés :: Explanada do Auditorio - Vilagarcía de Arousa
22:30 Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre :: comarca de Santiago :: Romaría de Santa Minia - Brión
23:00 Bakarrá :: comarca de Vigo :: El Gato de Schrödinger - Vigo
23:55 Zënzar + Leirabuxo :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
VII As Penizas Folk :: Baixo Miño :: Monte das Penizas - As Penizas, Guillarei (tui)
VII FestiVal das Brétemas :: O Condado :: Ponteareas
XIX Romaría Galega :: comarca de Ordes :: A Pontraga, Numide (Tordoia)
11:00 Festival Rosalía :: comarca de Santiago :: Praza de Cervantes - Santiago de Compostela
11:00 I Romaría Feminista :: comarca de Ourense :: Barbadás
12:00 Romarías Arteixás :: comarca da Coruña :: Pastoriza (Arteixo)
17:30 VIII Xuntanza de Grupos Tradicionais :: O Ortegal :: Área Recreativa O Castro - Cerdido
18:00 Migallas Teatro :: comarca de Vigo :: Sala Ártika - Vigo
18:30 Pakolas :: O Condado :: Mondariz Balneario
19:00 II Cantos de Taberna do Courel :: Quiroga :: O Courel
19:00 Sonia Lebedynski :: Baixo Miño :: IV Entreverbas - Salvaterra de Miño
20:30 Canela Cafuné :: O Ribeiro :: Parque Naútico de Castrelo - Castrelo de Miño
20:30 O Son do Río :: comarca de Vigo :: Alameda do Torreiro da Ponte - Bembrive (Vigo)
21:30 BarTolo is not Dead :: comarca de Santiago :: Sala Malatesta - Santiago de Compostela
22:00 Atlantic Valley + Nightmares :: comarca de Vigo :: El Gato de Schrödinger - Vigo
22:00 Pauliña :: O Salnés :: O Con do Moucho - A Illa de Arousa
22:30 Odaiko :: comarca da Coruña :: Garufa Club - A Coruña
23:00 Minguante :: A Ulloa :: Cafetería Xardín - Monterroso
23:00 Ride di Riddim Vol 4 :: comarca de Vigo :: Sala Doppler - Vigo
23:55 Innopiah + Atakona + Hernia Eskrotal :: O Condado :: CSA O Fresco - Ponteareas
12:00 Luis Vallecillo :: Bergantiños :: Museo Etnolúdico de Galicia - Ponteceso
13:00 Factoría de Subsistencia :: O Sar :: Praza das Figueiras - Padrón
18:00 Migallas Teatro :: comarca de Vigo :: Sala Ártika - Vigo
18:00 XIV Encontro Folclórico :: comarca de Vigo :: CCR de Cabral - Cabral (Vigo)
19:00 De Vacas :: comarca de Arzúa :: Recinto Feiral Terra do Queixo - Arzúa
19:00 Treixadura :: Caldas :: Auditorio Municipal - Valga
20:30 Ses :: O Condado :: Parque da Feira Vella - Ponteareas