Rebeliom do Inframundo + GHZ :: O Condado :: Casa da Xuventude - As Neves
Medomedá + A Banda da Balbina + Carne de Pescozo :: comarca de Santiago :: Carballeira de Cornide - Cornide, Calo (Teo)
Surfing The Lérez 2017 :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
Radio Cos :: A :: Praga (República Checa)
Festival Interitmos :: comarca de Noia :: Praza de España - Porto do Son, Noal (Porto do Son)
Elviña Sons :: comarca da Coruña :: Elviña (A Coruña)
Concerto Benéfico Estepario :: comarca de Vigo :: Teatro Estepario - Vigo
Berlai :: A Barbanza :: Auditorio de Rianxo - Rianxo
Mr. Kamandula + Máxica :: comarca de Ordes :: Cervexería O Parque - Cerceda
Innopiah + Nalgas Dulces :: O Condado :: CSA O Fresco - Ponteareas
Blues do País :: O Salnés :: Naútico - San Vicente do Mar, San Vicente do Grove (O Grove)
Frying Luras + Los Míticos :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
Concerto Contra o Racismo :: Comarca de Lugo :: O Furancho - Lugo
Tiruleque :: Ferrolterra :: Vilasuso, O Val (Narón)
III Festival Folk de Grixalba :: Terra de Melide :: A Pena Grande, Grixalba (Sobrado)
IV Cita coa Historia :: O Eume :: As Pontes
IX Anos do Embora :: comarca de Santiago :: Pub Embora - Santiago de Compostela
Sonrock :: A Mariña de Lugo :: Parque de San Francisco - Ribadeo
Romería de San Antonio :: comarca de Ordes :: Olas (Mesía)
Milesios :: A Terra Chá :: Casa da Cultura - Castro de Ribeiras de Lea, Ribeiras de Lea (Castro de Rei)
Festa do Orgullo LGTBQI :: comarca da Coruña :: Praza de España - A Coruña
Festival Arte´n´Rúa :: comarca de Santiago :: Pazo da Peregrina - Bertamiráns, Ortoño (Ames)
Som do Galpom :: comarca da Coruña :: Viño con Mel - Ans de Tellado, Paleo (Carral)
Gaiteirada para o Guiness :: comarca de Ordes :: Carballeira de San Antón - Olas (Mesía)
Agro Vermú na Peregrina :: comarca de Santiago :: A Peregrina, A Peregrina (Santiago de Compostela)
True Mountains :: A Mariña de Lugo :: Teatro Pastor Díaz - Viveiro
V Festa Castrexa :: comarca de Vigo :: SVCD Nautilius - Comesaña (Vigo)
Presentación do 4º Festival Agrocuir da Ulloa :: A Ulloa :: Campo da Festa - Vilapoupre (Antas de Ulla)
III Xesteiraso Folk :: comarca de Santiago :: Campo da Festa - Marrozos (Santiago de Compostela)
Festival Fin de Curso Abrindo Rejo :: Terra de Soneira :: Casa de Pedra - Camariñas
XI Foliada Airiños da Lagoa :: comarca de Vigo :: Casa dos Veciños - Baíña (Baiona)
Xardín Desordenado :: comarca de Santiago :: Centro Social Polivalente - Brión
Sisán New Rock :: O Salnés :: Sisán (Ribadumia)
Arribada Gaélica Ría de Arousa :: O Salnés :: Praza Alfredo Bañas - Cambados
V Aniversário C.S. Fuscalho :: Baixo Miño :: C.S. Fuscalho - A Guarda
Doa :: comarca da Coruña :: Xardíns de Méndez Núñez - A Coruña
Festival Fin de Curso Abertal :: Valdeorras :: C.C. Avenida - A Rúa