XIII Sementeira e Música :: O Condado :: Área Recreativa do Muíño da Ponte - Corzáns (Salvaterra de Miño)
XI Serán O Patrocinio :: A Barbanza :: Rianxiño, Rianxo (Rianxo)
Roteiros pola Tradición Musical da Provincia de Pontevedra :: comarca de Vigo :: Asociación Veciñal e Cultural de Lavadores - Lavadores (Vigo)
XVII Festa do Pan de Carral :: comarca da Coruña :: Carral
Primavera Jazz :: comarca de Santiago :: Praza Roxa - Santiago de Compostela
XXVIII Festa do Melindre :: Terra de Melide :: Melide
11:00 Cabos Soltos :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
11:00 Paco Nogueiras :: comarca da Coruña :: Aulas do Ágora - A Coruña
11:30 XIII Festa Exaltación da Carne de Porco e V Foliada :: A Mariña de Lugo :: Praza do Souto - Cervo
12:00 Cantos de Taberna Casco Histórico de Pontedeume :: O Eume :: Pontedeume
13:30 Festival Touliña Pop :: comarca da Coruña :: Praza Suárez Picallo - Sada
13:30 Sofía Espiñeira :: comarca de Vigo :: Mercado do Progreso - Vigo
17:00 II Festival Neghra Sombra :: Terra de Soneira :: Paseo Casa da Cultura - Vimianzo
17:30 XIII Noite de Fiadeiro :: Terra de Celanova :: Vilavidal, Penosiños (Ramirás)
18:00 Foliada de Primavera :: A Terra Chá :: O Castro (Begonte)
19:30 III Foliada de Bama :: comarca de Arzúa :: Bama (Touro)
20:00 Cinta Adhesiva + Ordet + Costa Escura :: comarca de Vigo :: Fundación Sales - Vigo
20:30 Pantis :: Bergantiños :: Biblioteca Rego da Balsa - Carballo
20:30 Ses :: comarca de Ourense :: Auditorio Municipal - Ourense
21:00 Barahúnda :: A Barbanza :: Sala Arcos Moldes do Auditorio - Rianxo
21:00 Dios Ke Te Crew :: comarca de Santiago :: Sala Capitol - Santiago de Compostela
21:00 III Churrasconcerto :: Tabeirós - Terra de Montes :: Couso (A Estrada)
21:00 Serán en Vincios :: comarca de Vigo :: Casa Rectoral - Vincios (Gondomar)
21:00 XII Berra en Galego :: comarca de Ourense :: El Pueblo Café Cultural - Ourense
21:02 Recambios Tucho :: comarca de Santiago :: As Brasas - O Milladoiro, Biduído (Ames)
21:15 Rastreros + Collón de Lola :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
21:30 Cool Funeral + The Lelli Kelly´s :: comarca de Vigo :: Sala Kominsky - Vigo
21:30 O Monte Non se Vende :: comarca de Vigo :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
22:00 12 Labirinto :: comarca da Coruña :: Lume e Ferro - Carral
22:00 Flúe + Brutal + Ashes of Edem :: comarca de Pontevedra :: Tronko Bar - Pontevedra
22:00 XVIII Serán do Colexio Carballal :: comarca de Vigo :: Colexio Carballal - O Carballal, Cabral (Vigo)
22:30 Contra o Fascismo Tiramos Todas :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
22:30 Niña Coyote eta Chico Tornado + Electric Machine Gun Tits :: comarca da Coruña :: Playa Club - A Coruña
22:30 Os Folieiros :: Baixo Miño :: As Pozas Disco-Tasca - A Guarda
23:00 Xacobe Martínez Antelo Trío :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
23:55 Filophóbicas :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide