19:30 Xistra de Coruxo :: Baixo Miño :: Centro Cultural - A Guarda
Portamérica :: Caldas :: A Azucreira - Portas
XLIX Festa do Viño Tinto do Salnés :: O Salnés :: Barrantes (Ribadumia)
20:00 Xabier Díaz :: comarca de Ourense :: Teatro Principal - Ourense
Estántiga Fest :: Sarria :: O Buril - Sarria
IX Aniversario Centro Social Xebra! :: A Mariña de Lugo :: CS Xebra - Burela
Portamérica :: Caldas :: A Azucreira - Portas
XLIX Festa do Viño Tinto do Salnés :: O Salnés :: Barrantes (Ribadumia)
20:00 Airiños do Parque de Castrelos :: comarca de Vigo :: Auditorio do Concello - Vigo
20:00 Aldaolado :: comarca da Coruña :: Piscina Municipal - Carral
20:00 O Rabelo :: comarca de Ourense :: A Galleira - Ourense
20:00 Trilitrate + Fajardo :: A :: CIC El Almacén - Lanzarote (Illas Canarias)
20:30 Grupos de Vigo en Loita. En Directo :: comarca de Vigo :: Sala Molotov - Vigo
20:30 Sondeseu :: comarca da Coruña :: Teatro Colón - A Coruña
21:00 Xisco Feijoó :: comarca de Vigo :: Auditorio Mar de Vigo - Vigo
21:30 Tres Pesos :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:00 Dani Barreiro & Friends + Mad Martin Trío :: Caldas :: Mesón A Rúa - Catoira
22:00 Maianas :: comarca de Santiago :: O Besbello Bar Cultural - Santiago de Compostela
22:00 Tanxugueiras :: comarca de Vigo :: Pazo de Mos - Mos
23:00 Treixadura :: A Paradanta :: Albeos (Crecente)
23:30 A Revolta + Los Quinkis :: O Morrazo :: O Canastro - San Tomé de Piñeiro (Marín)
Estántiga Fest :: Sarria :: O Buril - Sarria
IX Aniversario Centro Social Xebra! :: A Mariña de Lugo :: CS Xebra - Burela
Portamérica :: Caldas :: A Azucreira - Portas
V Romaría Celtista :: A Barbanza :: Merendeiro de Coroso - Coroso, Ribeira (Ribeira)
XLIX Festa do Viño Tinto do Salnés :: O Salnés :: Barrantes (Ribadumia)
10:00 II Frasca do Terrón :: Verín :: Castrelo do Val
10:30 III Xuntanza Terrible :: comarca de Vigo :: Casa do Pisco - Abrollido, Donas (Gondomar)
11:00 II Feira da Terra Verde :: comarca de Vigo :: Vilán, Fornelos de Montes (Fornelos de Montes)
11:30 IX Tangaraño Cultural :: Allariz-Maceda :: Sobradelo (Xunqueira de Ambía)
12:00 Fest For Dent :: comarca de Santiago :: Carballeira de Santa Minia - Brión (Brión)
12:00 Festa Presentación X Festival Aturuxo :: A Mariña de Lugo :: Local Social - Bravos (Ourol)
12:00 IX Feira da Sidra d´A Estrada :: Tabeirós - Terra de Montes :: Praza do Concello - A Estrada
12:30 XXIII Encontros de Música Tradicional :: O Deza :: Mosteiro de Carboeiro - Carboeiro (Silleda)
13:00 Desconcierto Cultural :: O Salnés :: Chiringo O Faro - A Illa de Arousa
14:00 Barbitúricos :: comarca de Santiago :: O Toñito - Santiago de Compostela
14:00 II Xantar Irmandiño :: Ferrolterra :: Castelo de Moeche - Moeche
19:00 Cantares do Brión :: comarca de Vigo :: CEIP Carlos Casares - Vilariño, A Ramallosa (Nigrán)
19:00 I Foliada Santo Antón de Cabanas :: comarca da Coruña :: Campo da Festa - Cabanas (Abegondo)
19:30 Festa 40 Aniversario A Nosa Terra :: comarca de Vigo :: Local Social Os Castros - Pereiras (Mos)
19:30 Foliada Guímara :: Terra de Lemos :: Local Social - Fornelas (A Pobra do Brollón)
19:30 II Cantos de Taberna de Baralla :: Ancares :: Baralla
19:30 Pandereiteiras Tremelique :: Baixo Miño :: Explanada da Escola Vella - As Eiras ( O Rosal)
20:00 VII Eonctro de Cantareiras :: Ferrolterra :: Liga de Amigos - Barallobre (Fene)
20:00 XIII Festival de Música Tradicional da A.D.C. Rande :: comarca de Vigo :: Meirande - Rande, Cedeira (Redondela)
20:00 Zoelas :: Comarca de Lugo :: Casa Museo Manuel María - Outeiro de Rei
20:30 Roi Casal :: O Salnés :: Praza do Concello - Ribadumia
21:00 A Banda da Loba-ADIADO :: comarca de Vigo :: Auditorio Mar de Vigo - Vigo
21:00 I Cremita Fest :: Bergantiños :: A Eira Bar - Ponteceo
21:00 II Serán D´Arnoia :: O Ribeiro :: A Queixeira - A Arnoia
21:00 Rural ou Morte Fest :: O Salnés :: Casa da Cultura Ángel Vázquez Hereder - San Vicente (O Grove)
22:00 Covagueira + Batea :: Ferrolterra :: Sala Ruído - Ferrol
22:00 Desertores :: comarca de Vigo :: La Pecera - Vigo
23:00 Rexur Fest 42 :: comarca de Vigo :: Niu Port - Baiona
23:25 Zënzar :: O Ortegal :: O Bar Queiro - O Barqueiro, Mañón (Mañón)
23:30 Soylent Green Project :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
Cé Orquestra Pantasma :: A :: Vila Real (Portugal)
IX Aniversario Centro Social Xebra! :: A Mariña de Lugo :: CS Xebra - Burela
XLIX Festa do Viño Tinto do Salnés :: O Salnés :: Barrantes (Ribadumia)
12:00 XXX Día da Muñeira de Negreira. Homenaxe a Manuel Cajaraville Pensado :: A Barcala :: Praza do Concello - Negreira
12:30 Os Erdeiros dos Morenos :: comarca de Vigo :: Café Nexus París - Vigo
13:30 Minguante :: Tabeirós - Terra de Montes :: A Praíña - Couso (A Estrada)
17:00 XI Tarde de Fiadeiro :: O Condado :: Carballeira da Chan de Vide - A Chan de Vide, Vide (As Neves)
18:30 Festival Abrente Folk :: comarca de Vigo :: Auditorio do Centro Dotacional - Torroso (Mos)
19:00 Festival 107 Aniversario Real Coro Toxos e Frores :: Ferrolterra :: Teatro Jofre - Ferrol
21:30 Sumrrá :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela