Festas de Campolongo :: comarca de Pontevedra :: Campolongo (Pontevedra)
10:30 III Feira do Disco e Libro Galegos :: A Ulloa :: Monterroso
12:00 Festa Inauguración Sede R.C. Celta :: comarca de Vigo :: Vigo
13:00 Andoa :: comarca de Vigo :: Alejandra Lepina Interiorista - Vigo
13:30 Alberto Mvundi :: comarca de Vigo :: Taberna A Mina - Vigo
13:30 Falperrys :: comarca de Pontevedra :: Fábrica de Cervexa Nasa - Pontevedra
13:30 XVIII Aniversario Tronko Bar :: comarca de Pontevedra :: Tronko Bar - Pontevedra
16:00 Músculo + Maryland :: Comarca de Lugo :: O Mercado Street Food - Lugo
16:00 Tiberevi :: comarca de Vigo :: La Pintxoteca Mar - Vigo
17:00 XII Anos Sala Karma :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
19:00 Presentación do libro-CD "Farruco de Montrove e os gaiteiros da Coruña" :: comarca da Coruña :: Local Cántigas da Terra - A Coruña
19:30 Blues do País :: comarca de Pontevedra :: Campo de Billarda - A Seca, Poio (Poio)
20:00 Festa Furancheira :: comarca de Vigo :: A Picñoa (Salceda de Caselas)
20:00 III Pasabares Carme do Castelo :: A Barbanza :: A Pobra do Caramiñal
20:00 Os Diplomáticos de Monte Alto :: Comarca de Lugo :: Casa Museo Manuel María - Outeiro de Rei
20:00 Roi Casal :: A :: Sporthalle Unterrohr Schlieren - Zurich (Suiza)
20:00 XXX Homenaxe ao Gaiteiro :: comarca de Vigo :: Teatro Afundación - Vigo
20:30 Dadga :: comarca de Vigo :: Pentagrama - Vigo
20:30 Os d´Abaixo :: Comarca de Lugo :: Sala de Expoisicóns Capela de Santa María - Lugo
21:00 Andoa :: comarca de Vigo :: Bar Copa Princesa - Vigo
21:00 III Foliada Solidaria "Pallasos en Rebeldía" :: Terra de Soneira :: Auditorio de Baio - Baio (Zas)
21:00 Punkmavera´18 :: comarca de Ourense :: El Pueblo Café Cultural - Ourense
21:00 Sam Martinho´s Day :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
21:00 Serán A.C. Froles Mareliñas :: comarca de Vigo :: Nave da Asociación Froles Mareliñas - Chapela (Redondela)
21:30 A Compañía do Ruído-CANCELADO :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
21:30 Ezetaerre + Zoo :: comarca de Santiago :: Sala Malatesta - Santiago de Compostela
21:30 III Carude Rock :: Terra de Lemos :: Monforte de Lemos
21:30 Sheila Patricia :: comarca de Vigo :: Edra - Vigo
22:00 Apología + Bitxobola :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
22:30 Liquen + Kaleikia :: comarca de Vigo :: El Gato de Schrodinger - Vigo
22:30 MJ Pérez :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
23:00 A Requinta da Laxeira :: O Deza :: A Esghalla - Vila de Cruces
23:00 Puke Rainbows :: A Limia :: A Corte dos Bois - Santa Ana (Sandiás)
23:30 Os Porcoteixos :: Baixo Miño :: As Pozas Disco-Tasca - A Guarda
23:30 Sheila Patricia + Comandante Twin :: comarca de Vigo :: La Iguana Club - Vigo
23:55 Ghesgha :: O Salnés :: Pub D4 - Cambados
23:55 Ith :: O Deza :: Pub Óxido - Lalín
23:55 V Concurso de Bandas Rock in Río Tea :: O Condado :: Sala JJ - Ponteareas