Festiletras 2018 :: Bergantiños :: Aldea do Couto - O Couto, Cospindo (Ponteceso)
II Concurso de Bandas Emerxentes Rockin´Vila :: O Salnés :: O Encontro -Barrantes (Ribadumia)
XIX Festival Internacional de Títeres de Redondela :: comarca de Vigo :: Redondela
Enxebre Swing Festival :: O Morrazo :: Bueu
11:00 Mulleres e Música :: comarca da Coruña :: Teatro Colón - A Coruña
11:00 XI Serán-Romería Afartacans :: O Morrazo :: Liméns, O Hío (Cangas)
12:00 Festa do Día das Letras "Em galego estamos no mundo" :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
12:30 Día da Troula :: comarca da Coruña :: Sada
13:00 Feira das Milflores :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
13:00 XI Berra em Galego :: comarca de Ourense :: Ourense
14:00 Som do Galpom :: comarca de Santiago :: Bar Embora - Santiago de Compostela
16:30 Terbutalina + Boyanka Kostova :: Comarca de Lugo :: O Mercado Street Food - Lugo
17:00 I Festa Praza con Ritmo :: O Carballiño :: Praza de Abastos - O Carballiño
18:00 Conmemoración das Letras Galegas no Calvario :: comarca de Vigo :: IES Castelao - O Calvario, Cabral (Vigo)
18:00 Pakolas e Laura Romero :: comarca de Vigo :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
18:00 VIII Aña Urbana :: comarca de Pontevedra :: Praza do Concello - Pontevedra
20:00 Caxade :: A Mariña de Lugo :: Casa da Cultura - Cervo
20:00 II Foliada Bama :: comarca de Arzúa :: Campo da Festa - Bama (Touro)
20:00 IX FestiLires :: comarca de Fisterra :: Lires
20:00 Voodoo :: O Eume :: Museo Etnográifco - A Capela
20:30 Festival Benéfico a favor da Loita Contra o Cancro :: A Terra Chá :: Auditorio Carmen Estévez - Vilalba
20:30 Malandrómeda + Vietcong :: comarca de Pontevedra :: Liceo Mutante - Pontevedra
20:30 V Festival de Música Tradicional de Cerdedo :: Tabeirós - Terra de Montes :: Centro Cultrual de Cerdedo - Cerdedo-Cotobade
21:00 Acid Proyect + The Downside :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
21:00 Sondeseu :: O Morrazo :: Auditorio Municipal - Cangas
21:30 Canela Cafuné :: comarca de Ourense :: Maha Burguer - Ourense
21:30 Ezetaerre + KOP :: comarca da Coruña :: Sala Filomatic - A Coruña
22:00 Brais Morán :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:30 Cuarta Xusta :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
22:30 Irevire & Friends :: comarca de Pontevedra :: Bar Diaño - Pontevedra
22:30 Os Carballas :: Baixo Miño :: As Pozas Disco-Tasca - A Guarda
23:00 The Skarnivals :: comarca de Santiago :: Pub Avante - Santiago de Compostela
23:30 Habitación Vudú :: A Barbanza :: A Pousada das Ánimas - Boiro
23:55 Ith :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide