4º Facela Fest :: Comarca de Lugo :: Lugo
Festiletras 2019 :: Bergantiños :: Aldea do Couto - O Couto, Cospindo (Ponteceso)
Troula in Clan 2019 :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
Pesdelán :: O Sar :: Rois
Semana das Letras Galegas Lugo :: Comarca de Lugo :: Praza de San Marcos - Lugo
20º Festival Internacional de Títeres de Redondela :: comarca de Vigo :: Redondela
12:00 Festival Infantil Porque me Peta :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
12:00 Pablo Díaz :: A Barbanza :: Centro Cultural Lustres Rivas - Ribeira
12:30 Blues do País :: comarca de Ourense :: Xardín do Museo Arqueolóxico - Ourense
12:30 Festival Porquemepeta :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
12:30 III Día da Troula :: comarca da Coruña :: Sada
13:00 Son Tres :: comarca de Santiago :: Século IX - Santiago de Compostela
14:00 5º Festival Linguafolk :: Terra de Melide :: Aula da Natureza e Arredores - Toques
14:00 Tanxugueiras :: A Barbanza :: A Recoveira - Ribeira
17:00 Sofía Espiñeira + Pandereteiras da AIC :: Ferrolterra :: Biblioteca de Tenencia - Redes, Caamouco (Ares)
18:00 Fran Amil :: A Mariña de Lugo :: Café Bar Cultural A Sacabeira - Sargadelos (Cervo)
18:00 II Foliada de Xunqueira :: A Mariña de Lugo :: Hórreo de Xunqueira - Viveiro
18:00 Muiños Eternos Fest :: comarca de Pontevedra :: Tronko Bar - Pontevedra
19:00 Dous :: comarca de Santiago :: Museo das Peregrinacións e de Santiago - Santiago de Compostela
19:00 Foliada das Mil Primaveras :: A Barbanza :: Centro Recreativo - Artes (Ribeira)
19:00 Romería Ghastro Punk :: comarca de Muros :: Carnota
20:00 A Companhía do Ruído :: A Barbanza :: Sala real - Aguiño (Ribeira)
20:00 AldaoLado :: A Barbanza :: Auditorio de Rianxo. Sala Arcos Moldes - Rianxo
20:00 Foliada das Mil Primaveras :: A Barbanza :: Centro Recreativo de Artes - Ribeira
20:00 Mercedes Peón :: Viana :: Casa da Cultura - Viana do Bolo
20:00 X FestiLires :: comarca de Fisterra :: Lires (Cee)
20:30 Leilía :: Comarca de Lugo :: Auditorio Gustavo Freire - Lugo
20:30 María do Ceo :: comarca de Noia :: Liceo de Noia - Noia
20:30 Noite Solidaria Santuario Vacaloura :: comarca de Vigo :: La Fábrica de Chocolate Club - Vigo
21:00 Factoría de Subsistencia + Jaime Urrutia :: O Salnés :: Parque da Xunqueira - Vilagarcía de Arousa
21:00 TNT Band :: Bergantiños :: Casino 1889 - Carballo
22:00 CaboDano + Kalte Sonne + Kharma :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
22:00 Fiandola :: comarca de Santiago :: Sala Capitol - Santiago de Compostela
22:00 Noites de Raíz :: Tabeirós - Terra de Montes :: Teleclube - Callobre (A Estrada)
22:00 Sheila Patricia :: comarca de Vigo :: Café de Catro a Catro - Vigo
22:00 Sheila Patricia & Beatriz Rodarte :: comarca de Vigo :: Café de Catro a Catro - Vigo
22:00 Skacha + Nobody´s Fool :: comarca de Santiago :: Sala Malatesta - Santiago de Compostela
22:00 Treixadura :: O Salnés :: Pazo da Crega - O Grove
23:00 D´Esmorga + Nuada :: Terra de Melide :: Pub Gatos - Melide
23:55 Pauliña :: O Deza :: Cervecería La Beltane - Lalín