Festa do Orgullo :: O Deza :: Lalín
XXIX Festa do Muíño :: O Morrazo :: Coiro (Cangas)
Festa dos Maios de Canido :: Ferrolterra :: Barrio de Canido - Ferrol
11:00 Pakolas :: O Ribeiro :: Edificio Multiusos - Melón
12:00 ICC Show Vermú :: comarca de Ourense :: Xardíns do Padre Feijoo - Ourense
12:30 I Cantos de Taberna no Barrio de San Pedro :: comarca de Santiago :: Barrio de San Pedro - Santiago de Compostela
18:00 A Gramola Gominola :: Baixo Miño :: Auditorio de Goián - Goián (Tomiño)
19:00 I Xuntanza de Música Galega :: comarca de Betanzos :: Campo do Telleiro - Paderne
19:30 Fondo Norte :: comarca de Pontevedra :: Praza de Barcelos - Pontevedra
20:00 Guadi Galego :: Viana :: Casa da Cultura - Viana do Bolo
20:30 Concerto 30 Aniversario Trámitess :: Bergantiños :: Biblioteca Rego da Balsa - Carballo
21:00 Acid Proyect + Avézar :: comarca da Coruña :: Sala Filomatic - A Coruña
21:00 II Serán de Pexegueiro :: Baixo Miño :: Centro Cultural - Pexeguerio (Tui)
21:00 VI Serán de Cumiar :: O Condado :: Casa Cultural - Cumiar (Ponteareas)
21:00 Óscar Ibáñez & Tribo :: O Salnés :: Auditorio da Illa de Arousa - A Illa de Arousa
21:30 García Mc & Nación Quilombo + Digo Diego + Rendi Nue + Gato Persa e DJ Mil :: comarca de Santiago :: Sala Malatesta - Santiago de Compostela
21:30 VI Serán de Cela :: comarca de Vigo :: Centro Cultural de Celado - Cela (Mos)
22:00 Churrasconcerto II :: Tabeirós - Terra de Montes :: Campo da Festa - Couso (A Estrada)
22:00 Eladio y los Seres Queridos :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:00 Golpe Radikal :: A Barbanza :: Pub Dúplex 2.0 - Boiro
22:00 Ith + O Sonoro Maxín :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
22:00 Terbutalina + Copa Turbo :: comarca da Coruña :: Sala Mardi Gras - A Coruña
22:00 Trilitrate & Peri Helio + Loiros :: comarca de Vigo :: Sala Magnética - Vigo
22:30 Arrase Fest II :: comarca de Vigo :: A Quinta da Carmiña - Vigo
22:30 Oh! Ayatollah + Ataque Escampe :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
22:30 Rodrigo Romaní :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
23:00 Man de Santo :: Sarria :: Seven - Sarria
23:00 Mr Kamandula :: Sarria :: O Buril - Sarria
23:00 Os Podridos :: comarca de Vigo :: Café Bar Eclipse - Beade (Vigo)
23:30 Atrás Tigre + Calavera :: comarca de Vigo :: La Iguana Club - Vigo
23:30 Brais Morán :: A Barbanza :: A Pousada das Ánimas - Boiro
23:55 Recambios Tucho :: Caldas :: Taberna o Lagar - Romai (Portas)
23:55 Som do Galpom :: O Salnés :: Con do Moucho - A Illa de Arousa