20:00 Lamprea Explosiva + Puñalada + Venganza :: comarca de Santiago :: CSA do Sar - Santiago de Compostela
21:00 Lamprea Explosiva + Venganza + Mut :: comarca da Coruña :: CSO A Insumisa - A Coruña
22:00 Brinkadelia Troupe :: comarca de Santiago :: Bar Embora - Santiago de Compostela
22:30 A Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
Festa 15º Aniversario A Repichoca :: comarca da Coruña :: A Repichoca - A Coruña
19:00 Seso Durán :: comarca de Santiago :: Paraninfo da USC - Santiago de Compostela
20:00 Contubérnio Académico :: comarca de Vigo :: Local Social Faísca - O Calvario, Cabral (Vigo)
21:30 Pelepau :: comarca de Vigo :: Furancho O Buraquiño - Bembrive (Vigo)
22:00 Mielitza :: comarca da Coruña :: Bâbâ Bar - A Coruña
22:00 Sanjurjo & Dopico :: O Salnés :: Gastrotaberna Churruca - Vilagarcía de Arousa
Festa 15º Aniversario A Repichoca :: comarca da Coruña :: A Repichoca - A Coruña
Luar na Lubre :: A :: Universidade da Sorbona - París (Franza)
Luar na Lubre :: A :: Instituto Cervantes - París (Franza)
20:00 VII Encontro de Música Tradicional :: A Barbanza :: Local Leña Verde - Boiro
20:30 Gala Homenaxe ao Mestre Antón Corral :: Baixo Miño :: Teatro Municipal - Tui
21:00 A Banda da Loba :: Ferrolterra :: Capela do C.C. Torrente ballester - Ferrol
21:00 Aquí e Alá :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
22:00 O Carballo das Cen Pólas :: comarca de Vigo :: Furancho Endulza Tu Vida - Bembrive (Vigo)
22:00 Tres por Catro :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:30 Kneves :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
22:30 Sabela King & The Heartbreakers :: comarca de Vigo :: La Pecera - Vigo
23:55 Dakidarría :: Terra de Melide :: Pub gatos - Melide
Festa 15º Aniversario A Repichoca :: comarca da Coruña :: A Repichoca - A Coruña
V Concurso de Bandas Rock in Río Tea :: O Condado :: Sala JJ - Ponteareas
18:00 Mamá Cabra :: comarca de Muros :: Centro Xuvenil e Cultural - Muros
18:30 María Fumaça :: comarca de Santiago :: Auditorio de Galicia - Santiago de Compostela
20:00 Foolmakers :: Ferrolterra :: Fame Neghra - Ferrol
20:00 Luar na Lubre :: A :: Centro Galego - Bruxelas (Bélxica)
20:00 Ses - ADIADO :: Ferrolterra :: Pazo da Cultura - Narón
21:00 Óscar Ibáñez & Tribo + Convidados :: comarca de Pontevedra :: Teatro Principal - Pontevedra
21:30 Barbitúricos :: comarca de Santiago :: Paraíso Perdido - Santiago de Compostela
22:00 Concerto Homenaxe Zeca Afonso :: comarca de Santiago :: Sala Malatesta - Santiago de Compostela
22:00 Instances :: A Limia :: A Corte dos Bois - Santa Ana, Sandiás (Sandiás)
22:00 Raiba :: comarca de Vigo :: La Fábrica de Chocolate Club - Vigo
22:00 Satxa + Ovos podres + Indar Galega :: comarca de Pontevedra :: Tronko Bar - Pontevedra
22:00 Serán Precarnaval :: O Morrazo :: Local Social - Vilariño, O Hío (Cangas)
22:00 Sur Invasion Fest :: comarca da Coruña :: CSO A Insumisa - A Coruña
22:30 Pelepau :: A Limia :: Xinzo de Limia
22:30 Suso Cortegoso :: comarca de Vigo :: Café Uf - Vigo
22:30 The Brosas :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
22:30 Vatapá Quinteto :: comarca de Vigo :: La Pecera - Vigo
22:30 Virandeira Folk :: comarca de Vigo :: Furancho Os Da Rainxeira - Bembrive (Vigo)
23:00 Dakidarría :: Valdeorras :: Sala baranda - O Barco de valdeorras
23:55 Os Vacalouras + O Leo i Arremecághona :: comarca de Vigo :: Furancho Endulza Tu Vida - Bembrive (Vigo)
Luar na Lubre :: A :: Rich Mix - Londres (Inglaterra)
Roi Casal :: A :: Recife (Brasil)
16:30 Cocido Miúdo :: O Deza :: Campo da Feira - lalín
19:30 Luar na Lubre :: A :: Rich Mix Shoreditch - Londres (Inglaterra)
20:00 O Fiadeiro :: A Limia :: Xinzo de Limia