18:00 Mamá Cabra :: O Sar :: Biblioteca Municipal - Padrón
20:00 Os Terribles de Donas :: comarca de Vigo :: Auditorio David Rusell, Conservatorio Profesional de Música - Vigo
22:00 Juzz + Convidados :: comarca de Vigo :: La Casa de Arriba - Vigo
21:45 Juzz :: comarca da Coruña :: Sala Mardi Gras - A Coruña
22:00 Kúzlo Duse :: comarca de Santiago :: Caldeirería 26 - Santiago de Compostela
22:30 Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
Galegote Rock 2018 :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
20:30 Os John Deeres :: A Barbanza :: Sala Real - Aguiño (Ribeira)
21:00 Caxade :: Comarca de Lugo :: Praza de Santa María - Lugo
21:00 Juzz :: O Morrazo :: Aturuxo Bar - Bueu
23:00 Tandub :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
23:00 Zamaramandi + Mr. Mou & Mighty Rockers :: comarca de Vigo :: Contrabajo Club - Vigo
Branquia Fest :: comarca de Santiago :: CSA do Sar - Santiago de Compostela
Galegote Rock 2018 :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
LVIII Festa da Lamprea :: A Paradanta :: Arbo
Terbutalina :: O Salnés :: O Encontro -Barrantes (Ribadumia)
XIV Foliada de Melide :: Terra de Melide :: Melide
18:00 Pakolas :: A Mariña de Lugo :: Salón de Actos da Biblioteca Municipal - Foz
20:30 Rodrigo Romaní :: comarca da Coruña :: Teatro Rosalía de Castro - A Coruña
21:00 A Banda da Loba :: Comarca de Lugo :: Praza de Santa María - Lugo
21:00 Cantos de Taberna en Pontevedra :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
21:00 Juzz :: comarca de Ourense :: El Cercano - Ourense
22:00 AldaoLado :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:00 Bakarrá :: comarca de Vigo :: Mala Vida - Vigo
22:00 XIV Venrespirar :: comarca de Ourense :: Grândola - Ourense
22:30 García Mc & Nación Quilombo :: Ferrolterra :: Sala Súper 8 - Ferrol
22:30 Ith :: comarca de Betanzos :: Café Lanzos - Betanzos
22:30 Sabela King & The Heartbreakers :: O Morrazo :: SalaSon - Cangas
23:55 Copa Turbo + Lamprea Explosiva + Xabito Emsi + Ciega y Peligrosa :: Caldas :: A Rúa - Catoira
Branquia Fest :: comarca de Santiago :: CSA do Sar - Santiago de Compostela
Concerto en Defensa da Liberdade de Expresión :: comarca da Coruña :: CSO A Insumisa - A Coruña
Galegote Rock 2018 :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
LVIII Festa da Lamprea :: A Paradanta :: Arbo
Minguante :: Terra de Lemos :: Círculo Saviñao - Escairón, Vilasante (O Saviñao)
Ponte a Portu-Gal :: O Condado :: Ponteareas
VII Festa da Sementeira :: comarca de Vigo :: Matamá (Vigo)
XIV Foliada de Melide :: Terra de Melide :: Melide
11:00 Xornada Animalista :: comarca de Vigo :: A Quinta da Carmiña - Vigo
12:00 V Cantos de Taberna d´A Estrada :: Tabeirós - Terra de Montes :: A Estrada
12:30 Feche XI Semana de Poesía Salvaxe :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
17:30 IX O Berce de Donaire :: comarca da Coruña :: Centro Ágora - A Coruña
18:00 Cantos de Taberna + O Sonoro Maxín :: Baixo Miño :: A Guarda
18:00 Festival Benéfico Rianxo con Caye e Celia :: A Barbanza :: Auditorio Municipal - Rianxo
20:00 Estrelada :: comarca de Vigo :: Marina Cies Beach Club - Samil, Navia (Vigo)
20:00 Pakolas :: O Carballiño :: Local Social Antiga Escola de Cotelas - Piñor
20:30 Guadi Galego :: comarca de Vigo :: Festival Redondela en Curto, Multiusos da Xunqueira - Redondela
21:00 Banda de Gaitas da E-Trad :: O Salnés :: Auditorio da Xuvemtude - Cambados
21:00 Jap4 :: A Limia :: A Corte dos Bois - Santa Ana (Sandiás)
22:00 Dous :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:00 Gala Final do II Eclosom :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
22:00 Golpe Radikal + The Birra´s Terror-CANCELADO :: comarca de Santiago :: Sala Moon - Santiago de Compostela
22:00 Oh! Ayatollah + Esteban & Manuel :: comarca de Ourense :: El Pueblo Café Cultural - Ourense
22:00 Trioceros + Vorágine :: Ferrolterra :: Sala Súper 8 - Ferrol
22:30 A Banda da Loba :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
22:30 Bakin Blues Band :: comarca de Vigo :: La Pecera - Vigo
22:30 Monoulious DOP :: comarca de Ordes :: Sigü Café - Sigüeiro, Oroso (Oroso)
22:30 Tiruleque :: O Morrazo :: SalaSon - Cangas
23:00 Coanhadeira :: Comarca de Lugo :: La Cosechera - Lugo
23:55 García Mc & Nación Quilombo :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo- Lugo
23:55 Kuzlo Duse :: comarca de Pontevedra :: Taberna do Jazz - Pontevedra
LVIII Festa da Lamprea :: A Paradanta :: Arbo
Leirabuxo :: Terra de Melide :: Festas de San Marcos - San Román (Santiso)
Ponte a Portu-Gal :: O Condado :: Ponteareas
VII Festa da Sementeira :: comarca de Vigo :: Matamá (Vigo)
XIV Foliada de Melide :: Terra de Melide :: Melide
12:00 Pakolas :: Valdeorras :: Centro Cultural Avenida - A Rúa
19:00 Pakolas :: Quiroga :: Auditorio Municipal - Quiroga
20:00 Brais Morán :: comarca de Santiago :: Sala Capitol - Santiago de Compostela
20:30 Rastreros + Cruceiro :: O Morrazo :: Aturuxo Bar - Bueu
20:30 Sumrrá :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
20:30 The Lelli Kelly´s :: O Morrazo :: A Fonte do Galo Rock´n´Roll bar - Cangas
21:30 Doen + X-Matone :: O Morrazo :: SalaSon - Cangas