21:00 XII Festival Escola Nós de Sobradelo :: O Salnés :: Praza de Galicia - Vilagarcía de Arousa
21:00 Contubérnio Académico :: comarca de Vigo :: Local Social Faísca - O Calvario, Cabral (Vigo)
XV Festival de Cans :: comarca de Vigo :: Cans (O Porriño)
22:30 Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
CreaVigo :: comarca de Vigo :: Vigo
XV Festival de Cans :: comarca de Vigo :: Cans (O Porriño)
19:00 Cavivai :: comarca de Vigo :: Sala Rebullón - O Rebullón, Tameiga (Mos)
21:00 Andrés Penabad + Gwendal :: comarca de Santiago :: Sala Capitol - Santiago de Compostela
23:00 Elephants Yard :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
CreaVigo :: comarca de Vigo :: Vigo
Fa Ce La Fest :: Comarca de Lugo :: Lugo
Festa do Boi :: Allariz-Maceda :: Allariz
XV Festival de Cans :: comarca de Vigo :: Cans (O Porriño)
18:00 Musigal Son :: comarca de Pontevedra :: Ruínas de San Domingos - Pontevedra
19:30 Modulador de Ondas :: comarca da Coruña :: Muncyt - A Coruña
20:00 Isaac Garabatos e Yolanda Castaño :: comarca de Ourense :: Auditorio da Casa da Cultura Manuel María - Barbadás
20:00 Liquen + Vale! Gringo + Turbokraks :: comarca de Pontevedra :: Liceo Mutante - Pontevedra
20:00 XIV Venrespirar :: comarca de Ourense :: A Ponte Vella - Ourense
21:00 Cantos de Taberna en Pontevedra :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
21:00 D´Esmorga + Zerebelo Zero + Ehta Gente :: comarca de Vigo :: CSO A Quinta da Carminha - Vigo
21:00 Os Minhotos :: Comarca de Lugo :: Casa do Saber - Lugo
21:00 Pablo Vidal Group :: O Salnés :: Auditorio de Vilagarcía - Vilagarcía de Arousa
21:00 Sulf-atär + Dominium :: comarca de Vigo :: Frenopátiko Pub - Vigo
21:30 A Banda da Loba + Convidadas :: Ferrolterra :: Teatro Jofre - Ferrol
21:30 Brais Morán :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
21:30 MJ Pérez :: comarca de Vigo :: Café de Catro a Catro - Vigo
22:00 Carmen Rey :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:00 II Concurso de Bandas Emerxentes Rockin´Vila :: O Salnés :: O Encontro -Barrantes (Ribadumia)
22:00 Infrahumano + Glut :: comarca de Pontevedra :: Tronko Bar - Pontevedra
22:00 Voodoo :: A Barbanza :: Praza do Emigrante - A Pobra do Caramiñal
22:30 102 Foliada no Lar :: O Eume :: O Lar - As Pontes
22:30 Mounqup :: comarca de Ourense :: El Pueblo Café Cultural - Ourense
22:30 Tandub :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
23:00 Igmig :: comarca de Vigo :: Casino de Sabarís - Sabarís, A Ramallosa (Baiona)
23:03 O Sudor do Chimpín + Bastardos de Rivera :: Sarria :: O Buril - Sarria
23:55 Recambios Tucho :: Caldas :: Taberna O Lagar - Romai (Portas)
3ª Romaxe Artesá da Chaira :: A Terra Chá :: A Veiga - Muras
4º Serán de Mandrás :: O Carballiño :: Mandrás (Cea)
CreaVigo :: comarca de Vigo :: Vigo
Fa Ce La Fest :: Comarca de Lugo :: Lugo
Festa do Boi :: Allariz-Maceda :: Allariz
Gran Serán en Nespereira :: comarca de Vigo :: Casa Cultural - Nespereira (Pazos de Borbén)
VI Cea Gaiteira :: Terra de Melide :: Melide
VII Mostra do Viño de Vilaboa :: comarca de Pontevedra :: Adro das Festas - Santa Cristina de Cobres (Vilaboa)
XV Festival de Cans :: comarca de Vigo :: Cans (O Porriño)
12:00 Romería Rock 2018 :: O Carballiño :: Parque Municipal - O Carballiño
12:00 Ventofolk :: comarca de Vigo :: Parque do Loureiro - O Viso (Redondela)
13:00 A Compañía do Ruído-APRAZADO :: comarca de Santiago :: Bar Embora - Santiago de Compostela
14:00 IV Festival Linguafolk :: Terra de Melide :: Aula da Natureza e Arredores - Toques
17:00 X Batalla de Casal do Eirigo :: Caldas :: Valga
18:00 Gala Premiso Mestras e Mestres da Memoria 2018 :: Comarca de Lugo :: Centro Cultural Vello Cárcere - Lugo
18:00 Ith :: Comarca de Lugo :: Vello Cárcere - Lugo
18:00 VI Festa Amanexa :: comarca da Coruña :: Pista Polideportiva - Dexo (Oleiros)
18:30 Festa Presentación Cervexa Festival 27373 :: Comarca de Lugo :: Rúa da Tinería, 22 - Lugo
18:30 XVII Encontro Folclórico de Paiosaco :: Bergantiños :: Campo da Feira - Paiosaco, Lestón (A Laracha)
19:00 XIII Serán Mar de Rianxo :: A Barbanza :: Campo de Arriba - Rianxo
20:30 Festival 103 Aniversario do Real Coro Toxos e Froles :: Ferrolterra :: Teatro Jofre - Ferrol
20:30 Ses :: Comarca de Lugo :: Auditorio Gustavo Freire - Lugo
21:00 Ezetaerre + Fermín Muguruza :: comarca de Santiago :: Sala Capitol - Santiago de Compostela
21:30 IV Serán en Camos :: comarca de Vigo :: Pavillón da Comisión de Festas - Camos (Nigrán)
22:00 Pablo Vidal Group :: comarca da Coruña :: Filloa Jazz Club - A Coruña
22:00 Pepe Vaamonde Grupo :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:30 AldaoLado :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
22:30 Os Putos + Sley & The Mencia´s :: O Morrazo :: Casa da Cultura - Abelendo, Moaña (Moaña)
22:30 Rebeliom do Inframundo + Grima :: comarca de Vigo :: Sala Master Club - Vigo
22:30 The Skarnivals + Maskarpone :: comarca de Pontevedra :: Sala Karma - Pontevedra
23:00 Losto Kinsky :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
23:30 Ith :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo- Lugo
23:30 Tinta Rebelde + LZS + Los Chicos del Free + Peter Rast + Alx Shc :: Comarca de Lugo :: O Furancho - Lugo
23:55 Airiños da Freba :: Comarca de Lugo :: La Cosechera - Lugo
23:55 Radio Zapa! + Mother Seed :: O Salnés :: O Con do Moucho - A Illa de Arousa
Donicelas-CANCELADO :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
Festa do Boi :: Allariz-Maceda :: Allariz
VII Mostra do Viño de Vilaboa :: comarca de Pontevedra :: Adro das Festas - Santa Cristina de Cobres (Vilaboa)
12:00 Papi e Mami :: comarca de Ourense :: Auditorio Municipal - Ourense
13:00 Vermú das Festas das Letras-CANCELADO :: comarca de Ourense :: Praza de San Marcial - Ourense
13:30 Terbutalina :: comarca da Coruña :: O Piñeiriño-As Pistas - Vilagarcía de Arousa
17:00 IX Tarde de Fiadeiro :: O Condado :: Carballeira da Chan de Vide - A Chan de Vide, Vide (As Neves)
19:00 Os Coribantes + Abeleiras de Alxán :: comarca de Pontevedra :: Alameda - Ponte Caldelas
19:00 Trilitrate :: A Paradanta :: Casa da Cultura - A Cañiza
20:00 Pablo Vidal Group :: A Barbanza :: A Pousada das Ánimas - Boiro
20:30 A Roda + Najla Shami :: Caldas :: Auditorio da Azucreira - Portas
20:30 Sumrrá :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela