Carlos Núñez :: Bergantiños :: Dolmen de Dombate - Dombate, Borneiro (Cabana de Bergantiños)
Festival Feito a Man :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
20:00 Barbitúricos :: comarca de Santiago :: Praza dos gatos - Santiago de Compostela
Festa da Arrancadeira :: O Condado :: Mondariz
Festival Feito a Man :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Festival Osa do Mar :: A Mariña de Lugo :: Burela
XII Semana Cultural Marta Entenza :: O Morrazo :: Local Social - Vilariño, O Hío (Cangas)
14:00 XXIII Festival As Nosas Músicas :: Tabeirós - Terra de Montes :: Couso (A Estrada)
19:30 Píscore :: comarca de Pontevedra :: Praza do Teucro - Pontevedra
22:00 Zënzar + Cuarta Xusta :: comarca da Coruña :: Festas da Gaiteira - A Coruña
23:00 Treixadura :: O Salnés :: Feira Multisectorial - Portonovo, Adina (Sanxenxo)
Blues do País :: O Morrazo :: Bueu
Festas da Peregrina :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
Festival Feito a Man :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Festival Osa do Mar :: A Mariña de Lugo :: Burela
XII Semana Cultural Marta Entenza :: O Morrazo :: Local Social - Vilariño, O Hío (Cangas)
11:00 Festa Popular Bronlle :: O Morrazo :: Carballeira de Bronlle - Moaña
13:00 Minguante :: O Salnés :: Ocio Sport Galicia - Vilanova de Arousa
19:00 Fanfarria Taquikardia :: Bergantiños :: Explanada da Biblioteca - A Laracha
23:30 Treixadura :: comarca de Santiago :: Festas do Sar - Santiago de Compostela
23:55 A Banda da Balbina :: O Deza :: Festas de Noceda - Noceda (Lalín)
Festas da Peregrina :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
Festival Feito a Man :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Festival Osa do Mar :: A Mariña de Lugo :: Burela
Leilía :: comarca de Ordes :: Ordes
XII Semana Cultural Marta Entenza :: O Morrazo :: Local Social - Vilariño, O Hío (Cangas)
20:30 A Gramola Gominola :: A Barbanza :: Cantón da Leña - A Pobra do Caramiñal
21:00 Fol-k de Coiro :: comarca de Vigo :: A Nova Regueira - Salceda de Caselas
Festas da Peregrina :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
Festival Ao Compaz :: Terra de Celanova :: Saumede (A Bola)
Festival Feito a Man :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Festival Osa do Mar :: A Mariña de Lugo :: Burela
Jazz de Ría :: Ferrolterra :: Ría de Ferrol
XI Festa Galega :: Bergantiños :: Malpica de Bergantiños
XV Revenidas :: O Salnés :: Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa)
XXX Esmorga Folk :: O Deza :: A Bandeira, Manduás (Silleda)
XXXIX Festival Irmandiño :: Ferrolterra :: Moeche
21:00 Pelepau :: O Morrazo :: Festa Corsaria - Marín
22:00 Golpe Radikal + Moito! :: A Barbanza :: Praza do Emigrante - A Pobra do Caramiñal
22:00 Pan de Millo :: A Barbanza :: Jasafello - A Pobra do Caramiñal
22:00 Píscore :: Bergantiños :: Praza do Concello - Carballo
22:00 Voodoo :: O Morrazo :: Palco da Música - Moaña
22:30 Malandrómeda vs. LAR Legido :: O Deza :: Praza de Galicia - Lalín
22:30 Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre :: Terra de Trives :: Patio Santa Leonor - A pobra de Trives
23:00 Seso Durán :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
23:00 Ukestra do Medio :: A Mariña de Lugo :: Camping A Gaivota - Barreiros
23:00 XXI San Roque and Roll :: Allariz-Maceda :: Tioira (Maceda)
Festas da Peregrina :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
Festival Ao Compaz :: Terra de Celanova :: Saumede (A Bola)
Festival Feito a Man :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Festival Osa do Mar :: A Mariña de Lugo :: Burela
Jazz de Ría :: Ferrolterra :: Ría de Ferrol
Noite Fechada :: comarca de Pontevedra :: Bar Pavero - Pontevedra
Stormseeds :: Allariz-Maceda :: Piuca ou Araúxo (Maceda)
Tralo-Valo :: comarca de Ordes :: Ordes
XI Festa Galega :: Bergantiños :: Malpica de Bergantiños
XV Revenidas :: O Salnés :: Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa)
XXXIX Festival Irmandiño :: Ferrolterra :: Moeche
11:30 XXXIX Festa do Gaiteiro :: Tabeirós - Terra de Montes :: Soutelo de Montes, A Madanela de Montes (Forcarei)
13:30 Malasombra Jazz :: A Barbanza :: 7 Pulgadas - Ribeira
13:30 XVIII Festa Folk na Fin do Camiño :: comarca de Fisterra :: A Anchoa, Duio (Fisterra)
14:00 Saraghallada :: A Barbanza :: A Recoveira - Ribeira
18:00 Os Parentes :: Terra de Lemos :: Parada dos Montes (A Pobra do Brollón)
19:00 II Festival Tradicional de Cespón :: A Barbanza :: Campo de San Roque - San Roque, Cespón (Boiro)
20:00 Ghesgha :: O Salnés :: Praza Alfredo bañas - Cambados
21:00 Carapaus :: Viana :: Praza do Concello - A Mezquita
21:00 MJ Pérez + Magín Blanco :: Caldas :: Parque Irmáns Dios Mosquera - Valga
21:30 Guadi Galego :: O Salnés :: Praza do Corgo - O Grove
21:30 XVI festival de Baile e Música Tradicional :: A Barbanza :: Praza Rafael Dieste - Rianxo
22:00 Festa Reggae Cedeira :: Ferrolterra :: Gran Café Bar Pinzón - Cedeira
22:00 Orixe Festival :: Caldas :: O Malecón do Xardín - Caldas de Reis
22:00 Roi Casal :: Sarria :: Praza dos Labradores - A Pobra de San Xiao (Láncara)
22:00 Treixadura :: O Salnés :: Xardín Umbrío - Vilanova de Arousa
22:00 VI Festival País de San Roque :: O Morrazo :: Parque de Andrea - Cangas
22:00 XIX Festa Folc de Vilariño :: O Morrazo :: Praia de Vilariño - Vilariño, O Hío (Cangas)
22:00 XVI Noite Folk de Negreira :: A Barcala :: Refuxio de Covas - Covas (Negreira)
22:30 A Laracha Rock :: Bergantiños :: IES Agra de Lebrois - A Laracha
22:30 Heredeiros da Crus + Riff Raff + O Funkillo :: O Ortegal :: Praza Roxa - Cariño
23:00 XL Queimada Popular de Cervo :: A Mariña de Lugo :: Cervo
23:30 Festa Presentación Festival Paradiso VIII :: Terra de Lemos :: Pub Zoco - Monforte de Lemos
Festas da Peregrina :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
Festival Feito a Man :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Jazz de Ría :: Ferrolterra :: Ría de Ferrol
Leirabuxo + Catro Caños :: Terra de Melide :: Festas de San Roque - Melide
Os Amigos dos Músicos :: comarca de Ourense :: San Pedro de Rocas, Rocas (Esgos)
Saraghallada :: A Barbanza :: Castelo - Ribeira
XV Revenidas :: O Salnés :: Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa)
XXXIX Festival Irmandiño :: Ferrolterra :: Moeche
12:00 Luar na Lubre + Romería :: comarca de Ourense :: Finca da Casa Reitoral - Esgos
22:30 A Banda da Loba :: A Mariña de Lugo :: Eido Dourado - San Miguel de Reinante (Barreiros)
22:30 Festa do Esquecemento :: A Limia :: Xinzo de Limia