Festas do Cristo de Cangas :: O Morrazo :: Cangas
12:00 A Gramola Gominola :: Ferrolterra :: Praza de Amboaxe - Ferrol
22:00 Najla Shami + Celso Fernández Sanmartín :: comarca de Pontevedra :: Praza do Teucro - Pontevedra
Cultura nos Cons :: O Salnés :: A Illa de Arousa
Ferrol en Festas :: Ferrolterra :: Ferrol
Festas do Cristo de Cangas :: O Morrazo :: Cangas
20:30 MJ Pérez + Anxo Moure :: comarca de Pontevedra :: Pazo da Crega - Barro
Cultura nos Cons :: O Salnés :: A Illa de Arousa
Ferrol en Festas :: Ferrolterra :: Ferrol
Festas do Cristo de Cangas :: O Morrazo :: Cangas
18:00 Cé Orquestra Pantasma :: comarca de Santiago :: Parque da Travesía do Porto - O Milladoiro, Biduído (Ames)
19:00 Leo Arremecághona + Peter Punk :: Allariz-Maceda :: Fogar dos Maiores - Allariz
20:30 Najla Shami + Anxo Moure :: Caldas :: Praza das Palmeiras - Caldas de Reis
22:00 Grus Art Trío :: comarca da Coruña :: Filloa Jazz Club - A Coruña
22:00 Sheila Patricia :: comarca de Pontevedra :: Bar Chincho II - Lusquiño, Tomeza (Pontevedra)
23:30 Ejazz :: Bergantiños :: A Ventana Gastro Bar - Laxe
Cultura nos Cons :: O Salnés :: A Illa de Arousa
Ferrol en Festas :: Ferrolterra :: Ferrol
Festas do Cristo de Cangas :: O Morrazo :: Cangas
III Festival Entrebateas :: A Barbanza :: A Pobra do Caramiñal
18:00 Cé Orquestra Pantasma :: comarca de Santiago :: Xardín do Pazo da Peregrina - Bertamiráns, Ortoño (Ames)
21:00 MJ Pérez + Celso Fernández Sanmartín :: Baixo Miño :: Praza de San Fernando - Tui
21:00 The Teta´s Van :: comarca de Vigo :: A Nova Regueira - Salceda de Caselas
21:30 Talabarte :: Comarca de Lugo :: Praza do Campo Castelo - Lugo
22:30 Caxade :: comarca de Ourense :: Praza de San Martiño - Ourense
36ª Festa dos Botes :: comarca de Arzúa :: Arzúa
Algarabía :: O Deza :: Lalín
Ameixa Rock :: O Salnés :: O Carril (Vilagarcía de Arousa)
Antía Muíño e Xosé A. Rodríguez :: comarca de Santiago :: A Gramola - Santiago de Compostela
De Vacas :: comarca de Ordes :: Praza Isaac Díaz Pardo - Oroso
Ferrol en Festas :: Ferrolterra :: Ferrol
Festas do Cristo de Cangas :: O Morrazo :: Cangas
II Extruga Street :: Verín :: Verín
III Festival Entrebateas :: A Barbanza :: A Pobra do Caramiñal
IV Festival Intercéltico O Son do Pazo :: comarca de Vigo :: Pazo de Mos - Mos
Novenas Promoción :: comarca de Vigo :: Soportais do Concello - Redondela
V Feira da Cervexa Artesá :: comarca da Coruña :: Praza da Fariña - A Coruña
VIII Noite Folk San Xurxo de Vea :: Tabeirós - Terra de Montes :: San Xurxo de Vea (A Estrada)
XXXVI Festa dos Botes :: comarca de Arzúa :: Arzúa
18:00 Xoán Curiel :: comarca de Santiago :: Casa da Cultura - O Milladoiro, Biduído (Ames)
20:00 Susana Seivane :: O Salnés :: Porto - O Grove
20:30 Monoulious DOP :: A Barbanza :: La Naviera - A Pobra do Caramiñal
21:00 Canela Cafuné :: Allariz-Maceda :: Requeixo de Valverde (Allariz)
21:00 Gran Foliada Ágora Cultural :: Comarca de Lugo :: Praza do Campo - Lugo
21:30 Malheira + Stormseeds :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
22:30 A Banda da Loba :: Baixo Miño :: Praza do Seixo - Tomiño
22:30 Roi Casal :: Terra de Lemos :: Praza da Compañía - Monforte de Lemos
23:00 Galifunk Brass :: comarca de Pontevedra :: Bar Plaza La Cocina de Sergio - Barro
23:55 Filophóbicas :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo- Lugo
32º Festival de Poesía no Condado :: O Condado :: Salvaterra de Miño
36ª Festa dos Botes :: comarca de Arzúa :: Arzúa
Algarabía :: O Deza :: Lalín
Ameixa Rock :: O Salnés :: O Carril (Vilagarcía de Arousa)
Antía Muíño e Xosé A. Rodríguez :: O Ribeiro :: La Huella del Gato - Ribadavia
Festas do Cristo de Cangas :: O Morrazo :: Cangas
II Extruga Street :: Verín :: Verín
III Festival Entrebateas :: A Barbanza :: A Pobra do Caramiñal
IV Festival Intercéltico O Son do Pazo :: comarca de Vigo :: Pazo de Mos - Mos
Novenas Promoción :: comarca de Vigo :: Soportais do Concello - Redondela
V Feira da Cervexa Artesá :: comarca da Coruña :: Praza da Fariña - A Coruña
XXVI Festa dos Callos :: comarca de Vigo :: Salceda de Caselas
XXXVI Festa dos Botes :: comarca de Arzúa :: Arzúa
12:00 II Festival Folk Río Sisalde :: comarca da Coruña :: Arteixo
12:00 Uka Fest :: comarca de Vigo :: A Quinta da Carminha - Vigo
13:00 12º Festival Arteficial :: O Ribeiro :: Ribadavia
13:30 III Serán Careco Solidario :: O Ortegal :: San Claudio (Ortigueira)
17:00 Festival da Amizade :: A Ulloa :: Antas de Ulla
19:00 V Festival de Bandas de Guillarei :: Baixo Miño :: Guillarei (Tui)
20:00 XXI Encontro Folclórico Cidade de Ferrol, Lembranzas do Condado :: Ferrolterra :: Teatro Jofre - Ferrol
21:00 Iria Estévez :: Comarca de Lugo :: Vello Cárcere - Lugo
21:00 VII Festival do Paradiso :: Terra de Lemos :: Parque dos Condes - Monforte de Lemos
21:30 Noite de Bolos :: Ferrolterra :: Paseo Marítimo de Xuvia - Xuvia, Santa María (Neda)
22:30 Tatán Chapeu :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
23:00 Encrucillada :: Ferrolterra :: Mesón O Campo - Moeche
23:00 Malheira + Innopiah :: Sarria :: O Buril - Sarria
23:00 The Lákazans :: comarca de Noia :: Portosín, Goiáns (Porto do Son)
Algarabía :: O Deza :: Lalín
Novenas Promoción :: comarca de Vigo :: Soportais do Concello - Redondela
V Feira da Cervexa Artesá :: comarca da Coruña :: Praza da Fariña - A Coruña
XXVI Festa dos Callos :: comarca de Vigo :: Salceda de Caselas
08:00 - 17:00 Minguante :: Chantada :: Muxicas - Taboada
12:00 Dia Mundial da Fibrose Quística :: comarca de Vigo :: Praza do Concello - Baiona
12:00 I Encontro Folclórico "Muxía, Camiño de Tradicións e Culturas" :: comarca de Fisterra :: Paseo Marítimo - Muxía
12:00 XXXVII Festa do Monte Tameiga-Mos. XXVI Aniversario "As Pedriñas" :: comarca de Vigo :: CSCD As Pedriñas - O Rebullón, Tameiga (Mos)
19:00 Treixadura :: Ferrolterra :: Neda
19:00 Voodoo + Apatacón :: Ferrolterra :: Punta do castelo - Redes, Caamouco (Ares)
20:00 Lucía Pérez :: Sarria :: O Incio
20:00 Píscore :: Caldas :: Auditorio da Azucreira - Portas
21:00 Cántigas e Frores + Trébede + Xacarandaina :: O Morrazo :: Avenida de Castelo - Cangas