22:30 A Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
21:00 Juyma Estévez Trío :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
21:30 Concerto Solidario "Proyecto Fatao" :: comarca de Vigo :: La Fábrica de Chocolate Club - Vigo
23:00 Elephants Yard :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
Festa das Dores :: O Deza :: Lalín
12:00 Pakolas :: A Mariña de Lugo :: O Valadoruo
19:00 Pakolas :: comarca da Coruña :: Marineda City - A Coruña
20:00 V Gala Benéfica a prol da AECC :: O Morrazo :: Auditorio Municipal - Cangas
20:30 Anxo Lorenzo :: comarca da Coruña :: Teatro Rosalía de Castro - A Coruña
21:00 Emilio Rúa :: comarca de Santiago :: Museo Centro Gaiás - Santiago de Compostela
21:00 Meigallo de Carcaxía :: Bergantiños :: Cervexería O Cruceiro - Malpica
21:30 Minguante :: O Morrazo :: O Ghato de Mar - Cangas
22:00 Falperrys :: Comarca de Lugo :: Mádia Leva - Lugo
22:00 Susana Seivane :: O Condado :: Parque da Feira Vella - Ponteareas
22:00 Thee Boas + Ded Routines :: Ferrolterra :: Sala Súper 8 - Ferrol
22:30 Festa Presentación Felicia Pop Festival :: Ferrolterra :: Casa Ardá - Limodre (Fene)
22:30 Pepe Vaamonde Grupo :: O Morrazo :: Var con Uve - San Martiño (Moaña)
Festa das Dores :: O Deza :: Lalín
II Festival Son Labrego :: Chantada :: Cinema Palleiriso - Garabelos, Mariz (Chantada)
Parga Rock :: A Terra Chá :: Carballeira de Parga - Parga (Guitiriz)
11:00 Canteira Fest :: comarca de Pontevedra :: Canteira de Paredes - Paredes, Vilaboa (Vilaboa)
11:00 Festa do Cabrito 2018 :: O Morrazo :: O Frendual - Liméns, O Hío (Cangas)
11:30 Cántigas da Terra :: comarca da Coruña :: Campo de Marte - A Coruña
13:00 Caxade :: comarca de Vigo :: Praza do Concello - O Porriño
13:00 Dúo Caamaño-Ameixeiras :: A Ulloa :: Albá (Palas de Rei)
13:00 X Asaghieiras Master Festival :: comarca de Muros :: Lariño (Carnota)
16:00 Festa V Aniversário da Liga Gallaecia :: comarca de Vigo :: CSCD As Pedriñas - O Rebullón, Tameiga (Mos)
18:00 Mamá Cabra :: comarca de Noia :: Casa da Cultura - Porto do Son
18:00 Uxía Lambona e a Banda Molona :: comarca de Vigo :: Praza do Concello - O Porriño
18:30 Son Elas :: comarca de Santiago :: Cidade da Cultura - Santiago de Compostela
18:30 V Aniversario Cantareiras Bulideiras de Fontecarmoa :: O Salnés :: Auditorio Municipal - Vilagarcía de Arousa
19:00 II Foliada do Palacio :: A Ulloa :: Campo da Festa - Fontecuberta (Palas de Rei)
20:00 XXX Xuntanza Folclórica :: comarca de Vigo :: Colexio Carballal - O Carballal, Cabral (Vigo)
21:00 As Cores de Outono :: Terra de Lemos :: A Pobra de Brollón
22:00 Festival Setembro :: Ferrolterra :: Parque Raiña Sofía - Ferrol
22:00 García Mc e DJ Mil + Alto Asalto :: comarca da Coruña :: Sala Mardi Gras - A Coruña
22:30 Treixadura :: Baixo Miño :: Oia
23:55 Falperrys :: O Deza :: Pub Óxido - Lalín
12:00 Sesión Vermut Folk :: Bergantiños :: Bar Balbis - As Rañieras, Lestón (A Laracha)
12:30 Somos Muller :: comarca de Santiago :: Carballeira de Cornide - Cornide, Calo (Teo)
18:00 Vudú :: Ferrolterra :: Cine Adriano - Barallobre (Fene)
18:30 Pakolas :: O Eume :: Festas de Nogueirosa - Nogueirosa (Pontedeume)