21:30 Espiño :: comarca de Santiago :: Borriquita de Belém - Santiago de Compostela
22:30 A Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
San Froilán 2018 :: Comarca de Lugo :: Lugo
Sea Sons Festival :: comarca da Coruña :: A Coruña
21:00 Dous :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
23:00 Elephants Yard :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
San Froilán 2018 :: Comarca de Lugo :: Lugo
Sea Sons Festival :: comarca da Coruña :: A Coruña
XXVIII Festa da Faba :: A Mariña de Lugo :: Lourenzá
20:30 Orquestra Metamovida + Inhumankind :: comarca de Pontevedra :: Liceo Mutante - Pontevedra
21:00 Almánimal + Kitai + The Trunks :: comarca de Pontevedra :: Sala Karma - Pontevedra
21:00 Concerto de Outono da aCentral Folque :: comarca de Santiago :: Sala Mozart, Auditoiro de Galicia - Santiago de Compostela
21:00 Dous :: comarca de Vigo :: Sala Ártika - Vigo
21:00 Festa Estudantil Mantendo Vigo en Pé :: comarca de Vigo :: CS A Revolta - Vigo
21:00 Marcos Pin e Pablo Castaño Jazz Orquestra :: comarca de Santiago :: Dado Dadá Jazz Club - Santiago de Compostela
21:00 Xardín Desordenado :: A Terra Chá :: Casa Habaneira - Guitiriz
22:00 Sabela King e Mad Martin Trío :: comarca de Santiago :: Pub Desván - Santiago de Compostela
22:30 Man de Santo :: Comarca de Lugo :: Club Clavicémbalo - Lugo
23:55 Os Bugis :: A Barbanza :: A Caseira - Ribeira
Festival Sinsal :: comarca de Vigo :: Museo do Mar - Alcabre (Vigo)
Homenaxe a "Os Campaneiros de Vilagarcía" :: O Salnés :: Vilagarcía de Arousa
Minguante-SUSPENDIDO :: Terra de Soneira :: Bar Trébol - Baio (zas)
San Froilán 2018 :: Comarca de Lugo :: Lugo
Sea Sons Festival :: comarca da Coruña :: A Coruña
XXVIII Festa da Faba :: A Mariña de Lugo :: Lourenzá
17:00 VII Festa da Recolleita :: comarca de Vigo :: Matamá (Vigo)
19:00 Chuches Amil :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
19:00 Radio Zapa! + Sinestesia :: A Barbanza :: Sala Real - Aguiño (Ribeira)
20:00 As Monchas :: comarca de Noia :: Casa da Cultura - A Serra de Outes, Outes (Outes)
20:00 Festival Folcórico en Homenaxe a Isabel García Quintela :: comarca da Coruña :: Centro Ágora - A Coruña
20:00 Ith :: Comarca de Lugo :: Praza de Santo Domingo - Lugo
20:00 Ruada de Castro :: comarca de Pontevedra :: Casa da Sociedade - Castro (Cerdedo-Cotobade)
21:00 Dous :: comarca de Vigo :: Sala Ártika - Vigo
21:30 3º Serán Grupo A Xunqueira :: O Salnés :: Vilagarcía de Arousa
21:30 Garrita Fest :: Baixo Miño :: CS Fuscalho - A Guarda
21:30 XIII Serán da Colleita :: comarca de Vigo :: Torreiro da Igrexa - Parderrubias (Salceda de Caselas)
22:00 Sheila Patricia Dúo :: comarca de Vigo :: La Casa de Arriba - Vigo
22:00 The Skarnivals + Rebeliom do Inframundo :: O Morrazo :: Aturuxo Bar - Bueu
22:30 Os Carunchos :: comarca de Pontevedra :: Jamarte - Ponte Caldelas
23:55 Astarot :: Sarria :: Castro de Rei de Lemos (Paradela)
Festival Sinsal :: comarca de Vigo :: Museo do Mar - Alcabre (Vigo)
San Froilán 2018 :: Comarca de Lugo :: Lugo
Sea Sons Festival :: comarca da Coruña :: A Coruña
XXVIII Festa da Faba :: A Mariña de Lugo :: Lourenzá
12:00 Dous :: comarca de Vigo :: Sala Ártika - Vigo
12:30 Peña :: O Morrazo :: Taberna O Rincón - Cangas
13:00 Silva Redonda :: A Barbanza :: O Curral do Marqués - Taragoña (Rianxo)