22:30 A Banda das Crechas :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
Pauliña-CANCELADO :: comarca de Ourense :: Rúa da Paz - Ourense
22:00 The Lelli Kelly´s :: comarca de Santiago :: Modus Vivendi - Santiago de Compostela
22:30 Sumrrá :: comarca da Coruña :: Garufa Club - A Coruña
23:00 Elephants Yard + Mighty Rockers :: comarca de Vigo :: El Contrabajo - Vigo
Festival Nos Seus Pés :: O Salnés :: O Grove
13:00 The Manueles :: comarca de Santiago :: Patio Restaurante Portafaxeira - Santiago de Compostela
20:00 MJ Pérez :: Ferrolterra :: Casa da Mocidade - A Gándara, Narón (Narón)
21:00 X Certame Musical Fran Pérez "Narf" :: comarca de Santiago :: Sala Sónar - Santiago de Compostela
21:30 XIII Serán A Forna :: comarca de Vigo :: CC A Forna - Budiño (O Porriño)
22:30 Zoúpalle Festival II :: comarca de Vigo :: A Farándula - Vigo
23:30 Almánimal :: comarca de Fisterra :: Pub Nerio - Cee
23:30 Pauliña :: Terra de Melide :: Sala A Fundación - Melide
Festival Nos Seus Pés :: O Salnés :: O Grove
X Agrolimpiadas :: O Morrazo :: O Frendual - Liméns, O Hío (Cangas)
12:30 Festa 15 Aniversario Canedo Rock :: comarca de Ourense :: Café Cultural Auriense - Ourense
13:00 IV Muiñada de Vimianzo :: Terra de Soneira :: Agra do Muíño - Vimianzo
13:30 Cé Orquestra Pantasma :: comarca de Ordes :: Edificio Multiusos - Trazo
14:00 Grelo Folc :: O Eume :: Mosteiro de Monfero - San Fiz (Monfero)
19:00 Susana Seivane :: comarca da Coruña :: Fnac - A Coruña
20:00 Encontro Folclórico de Ordes :: comarca de Ordes :: Casa da Cultura - Ordes
20:00 Leirabuxo + Os Varacuncas :: comarca de Arzúa :: A Telleira, Arceo (Boimorto)
20:00 X Xornada de Cultura Popular Galega :: Ferrolterra :: Casa da Cultura . San Sadurniño
21:00 No Cómbaro :: A Terra Chá :: Casa Moncho - Roupar (Xermade)
21:00 Rodrigo Romaní Trío :: Ferrolterra :: Teatro Jofre - Ferrol
22:00 Azul de Bueu :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
22:00 Grus Art Trío + Andrfe Rusanoff :: comarca da Coruña :: Filloa Jazz Club - A Coruña
22:30 Festival Cortapega V :: comarca de Santiago :: Sala Malatesta - Santiago de Compostela
22:30 Igmig :: comarca da Coruña :: Sala Mardi Gras - A Coruña
22:30 SonDaRúa :: Ferrolterra :: Fundaçom Artábria - Ferrol
23:00 Pauliña :: comarca de Santiago :: Pub Avante - Santiago de Compostela
23:30 Minguante :: comarca de Santiago :: Kratos Restaurante - Brión
11:00 Feirón e Romaría de Re-Volta :: A Barcala :: Carballeira de Ceilán - Ceilán, Sanamede (A Baña)
18:00 V Mercado de Artesanía e Produto Local :: A Limia :: Vilar de Santos
18:30 Uxía Lambona e a Banda Molona :: O Morrazo :: Palco da Música - Moaña
19:00 Plan Siberia :: Tabeirós - Terra de Montes :: Teatro Principal - A Estrada
20:30 Sumrrá :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela