RapaSons´19 :: Tabeirós - Terra de Montes :: Sabucedo (A Estrada)
20:00 Cé Orquestra Pantasma :: comarca de Vigo :: As Teixugueiras 8-10 - Navia (Vigo)
19:00 Dani Barreiro & Friends :: Terra de Lemos :: Praza do Concello - Ferreira de Pantón, Pantón
21:00 Caxade e Banda de Música de Boiro :: A Barbanza :: Palco da Música da Praza do Centro Social - Boiro
18:30 Enxebres de San Lázaro :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
Festival Internacional do Mundo Celta de Ortigueira :: O Ortegal :: Ortigueira
IX Festa da Cultura de Vigo :: comarca de Vigo :: Porta do Sol - Vigo
XX Folk de Raíz :: Tabeirós - Terra de Montes :: Callobre (A Estrada)
18:30 Ninghures :: comarca de Santiago :: Casa das Crechas - Santiago de Compostela
20:30 Najla Shami & Zenet :: O Salnés :: Bodegas Martín Códax - Vilariño (Cambados)
20:30 Vituco Neira :: comarca de Vigo :: Monk Blues Pub - Vigo
21:00 Alexandre Losada + Ibon RG :: comarca de Santiago :: Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
21:00 Andoa :: comarca de Vigo :: Ecolectivo - Monte da Serra, Castrelos (Vigo)
21:00 Brais das Hortas e Peter Punk :: comarca de Ourense :: Parque dos Patos - Barbadás
21:30 Sheila Patricia e Raúl Chiocchio :: comarca de Santiago :: A Medusa Pub - Santiago de Compostela
Dani Barreiro & Friends :: O Deza :: Praza Siñor Afranio - Silleda
Festival Internacional do Mundo Celta de Ortigueira :: O Ortegal :: Ortigueira
IX Festa da Cultura de Vigo :: comarca de Vigo :: Porta do Sol - Vigo
Morrasound Rock Fest :: O Morrazo :: Mirador da Fontenla - Domaio (Moaña)
O Temple Jazz Festival :: comarca da Coruña :: Cambre
XX Folk de Raíz :: Tabeirós - Terra de Montes :: Callobre (A Estrada)
XX Memorial Ricardo Portela :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
XXII Festival Cultura Quente :: Caldas :: Caldas de Reis
18:00 Suso Vaamonde e Xosé Lois Romero :: O Ortegal :: Igrexa Parroquial - Ortigueira
19:00 Cabodano :: comarca de Noia :: Chringo de Fonfo - Porto do Son
19:30 Andoa :: O Ortegal :: Praza do Concello - Ortigueira
20:00 Gonzalo Caride :: comarca de Vigo :: A. VV. de Lavadores - Lavadores (Vigo)
20:30 Zumaque Trío :: comarca de Santiago :: Praza de Feixóo - Santiago de Compostela
21:00 Pablo Díaz :: comarca da Coruña :: Marineda City - A Coruña
22:00 De Vacas :: Ferrolterra :: Praza do Concello - Fene
22:00 Minguante :: O Morrazo :: La Jaima de Rodeira - Cangas
22:00 Nós Grupo :: comarca da Coruña :: Filloa Jazz Club - A Coruña
22:30 A Banda da Loba :: Valdeorras :: Malecón - O Barco de Valdeorras
22:30 Chocolate con Churros :: A Barbanza :: Che Veni Beach ;Lounge - Palmeira (Ribeira)
22:30 Pablo Sanmamed Trío :: A Limia :: A Arca da Noe - Vilar de Santos
Abride a Fiestra :: O Sar :: Casa de Rosalía - Padrón
Festival Internacional do Mundo Celta de Ortigueira :: O Ortegal :: Ortigueira
IX Festa da Cultura de Vigo :: comarca de Vigo :: Porta do Sol - Vigo
Morrasound Rock Fest :: O Morrazo :: Mirador da Fontenla - Domaio (Moaña)
O Temple Jazz Festival :: comarca da Coruña :: Cambre
XX Memorial Ricardo Portela :: comarca de Pontevedra :: Pontevedra
XX Romaría Galega :: comarca de Ordes :: A Pontraga - Tordoia
XXII Festival Cultura Quente :: Caldas :: Caldas de Reis
10:00 I Festa do Peregrino :: comarca de Vigo :: Parque d´A Feira - A Ramallosa (Nigrán)
11:30 VI Convivio da Culutra Galega :: Comarca de Lugo :: Carballeira de Santa Isabel - Outeiro de Rei
12:00 Trece Roeis Fest. Batalla de Grupos :: Terra de Lemos :: Ferreira de Pantón (Pantón)
13:00 6º Ribeiro Son de Viño :: O Salnés :: Naútico de San Vicente do Mar - San Vicente do Mar, San Vicente do Grove (O Grove)
14:00 VIII Fiandón e Encontro de Müsica Tradicional :: A Ulloa :: Merlán (Palas de Rei)
17:00 Caldo + Brúa :: O Ortegal :: Praza do Concello - Ortigueira
17:00 Minguante :: O Eume :: Mosteiro de Caaveiro - A Capela (A Capela)
19:30 Bakin Blues Band Trío :: comarca da Coruña :: Praza das Viñas - Arteixo
19:30 XIII Xornada da Cultura Tradicional Galega :: O Salnés :: Campo da Festa A Bouza - Dorrón (Sanxenxo)
20:00 Alen Metal Fest :: O Salnés :: Parque da Xunqueira - Vilagarcía de Arousa
20:30 IV Ruada da Patria :: comarca de Vigo :: Praza da Pedra - Vigo
20:30 Orquestra Metamovida :: comarca de Pontevedra :: Liceo Mutante - Pontevedra
21:00 Festival da Trastenda :: A Barbanza :: Pistas do Lapido - A Pobra do Caramiñal
21:00 XVIII Festival Retrouso e VI Retro-Foliada :: O Morrazo :: Eirado de Cela - Cela (Bueu)
22:00 Bule + Crap + Harry May :: O Salnés :: A Bótica Rock - Portonovo, Adina (Sanxenxo)
22:00 Luar na Lubre :: comarca da Coruña :: Festas do Carme - Sada
22:30 Barrantes Folk :: Baixo Miño :: Praza do Seixo - Tomiño
22:30 Najla Shami + A Roda :: Tabeirós - Terra de Montes :: Campo da Festa - Matalobos (A Estrada)
22:32 Chocolate con Churros :: A Barbanza :: Chiringuito Jasafello - A Pobra do Caramiñal
23:55 Roi Casal :: A Barcala :: Praza do Concello - Negreira
Abride a Fiestra :: O Sar :: Casa de Rosalía - Padrón
Festival Internacional do Mundo Celta de Ortigueira :: O Ortegal :: Ortigueira
Ikfem´19. VII International Keyboard Festival & Masterclass :: Baixo Miño :: Eurocidade Tui-Valença
Lagharto Arnal :: comarca de Muros :: Chiringo de Lore e Xan - San Francisco, Louro (Muros)
O Temple Jazz Festival :: comarca da Coruña :: Cambre
XXII Festival Cultura Quente :: Caldas :: Caldas de Reis
11:00 Etnoeume :: O Eume :: O Pazo, A Capela (A Capela)
11:30 XXIX Festa dos Callos :: O Salnés :: Campo da Feira - O Mosteiro, Nogueira 8Meis)
12:30 Minguante :: Baixo Miño :: Macoca - Tui
18:00 Tanto Nos Ten :: comarca de Vigo :: Multiusos da Xunqueira - Redondela
19:00 Xabier Díaz & Adufeiras de Salitre :: comarca de Santiago :: Carballeira de San Xoán de Ortoño - Ortño (Ames)
20:00 Chocolate con Churros :: A Barbanza :: Bar O Porrón - Aguiño (Ribeira)
20:00 Os Melidaos :: Terra de Melide :: Casa da Cultura - Melide