Festas das Dores Lalín :: O Deza :: Lalín
Festival de Percusión Late Vigo :: comarca de Vigo :: Praza de Compostela - Vigo
Festas das Dores Lalín :: O Deza :: Lalín
Cantos na Maré :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
LIII Feira do Cocido :: O Deza :: Lalín
21:00 Roi Casal :: O Deza :: Campo da Feira - Lalín
Cantos na Maré :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Festival Osa do Mar :: A Mariña de Lugo :: Burela
LIII Feira do Cocido :: O Deza :: Lalín
Romaría de San Cosme e San Damián :: comarca de Vigo :: Praza de Santa Liberata - Baiona
Romaría de Santa Minia :: comarca de Santiago :: Brión
Semana Santjazz :: Comarca de Lugo :: Sala Tebras
VI Festival O Son do Pazo :: comarca de Vigo :: Pazo de Mos - Mos
XXIV Xiria Pop :: Bergantiños :: Casino - Carballo
10:00 Carapaus :: comarca de Fisterra :: Corcubión
18:00 Nelson Quinteiro-SUSPENDIDO :: O Morrazo :: Axencia de Lectura Municipal - Tirán (Moaña)
18:00 Paco Nogueiras :: comarca de Fisterra :: Casa da Cultura - Corcubión
20:00 Xabier Díaz e Adufeiras de Salitre :: Terra de Lemos :: Edificio Multiusos - Monforte de Lemos
20:30 Caldo :: A Barbanza :: A Pousada da Galiza Imaxinaria - Boiro
20:30 Charanga Bicoia :: comarca de Fisterra :: Corcubión
21:30 Festival Musical SoutoMareiro :: comarca de Vigo :: Multiusos de Arcade - Arcade (Soutomaior)
22:30 Luar Na Lubre :: O Deza :: Carpa do Campo da Feira - Lalín
Cantos na Maré :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Festival Osa do Mar :: A Mariña de Lugo :: Burela
LIII Feira do Cocido :: O Deza :: Lalín
Lalín D-Fest :: O Deza :: Lalín
Orballo Cultural :: O Sar :: Auditorio Municipal - Padrón
Os Residuos Atractivas-ADIADO :: comarca de Vigo :: Espaço Vivo - Fixón, Negros (Redondela)
Pe(n)sar a(s) Cultura(s) :: comarca de Ourense :: Ourense
Romaría de San Cosme e San Damián :: comarca de Vigo :: Praza de Santa Liberata - Baiona
Romaría de Santa Minia :: comarca de Santiago :: Brión
Semana Santjazz :: Comarca de Lugo :: Sala Tebras
VI Festival O Son do Pazo :: comarca de Vigo :: Pazo de Mos - Mos
XXIV Xiria Pop :: Bergantiños :: Casino - Carballo
11:00 IV Festival Son Labreg@ Aires Novos :: A Limia :: Espazo Carabuñas - Vilar de Santos
12:30 Foliada Vermuteira :: comarca de Santiago :: A Gentalha do Pichel - Santiago de Compostela
17:00 Dani Barreiro & Friends + Recambios Tucho :: O Salnés :: Chiringuito A Boa Vida - A Illa de Arousa
18:00 Tor :: comarca de Ourense :: Praza da Souteira - Esgos
19:00 Cró! + Eucaria + Demo Rumudo :: Ferrolterra :: Chiringo da Magdalena - Cedeira
19:00 Xoán Curiel :: Terra de Soneira :: Castelo de Vimianzo - Vimianzo
20:00 Leilía :: Ferrolterra :: Auditorio Municipal - Cerceda
20:00 Luar na Lubre-APRAZADO :: Chantada :: Praza do Cantón - Chantada
20:30 Bakin Blues Band :: Quiroga :: Campo da Feira - Seoane do Courel (Folgoso do Courel)
20:30 O Fiadeiro + A Roda :: comarca de Santiago :: Campo da Festa - San Xián de Sales (Vedra)
20:30 Os Bar Ban Sónicos :: A Barbanza :: Praza de Teruel - Ribeira
21:00 Fransy, Davide e Cibrán :: Comarca de Lugo :: Salón de Actos da Delegación Territorial da Xunta - Lugo
21:00 Laroá :: Tabeirós - Terra de Montes :: Auditorio Municipal - Cerdedo
21:30 Leo Arremecághona :: Bergantiños :: Rúa Jacinto Amigo Lera - Carballo
22:00 Festivalo-ADIADO :: O Sar :: Manselle, Laíño (Dodro)
22:00 Momboi :: A Barbanza :: A Pousada da Galiza Imaxinaria - Boiro
22:00 Momboi :: A Barbanza :: A Pousada da Galiza Imaxinaria - Boiro
23:00 Chicharrón :: O Eume :: Guión Club - Pontedeume
Cantos na Maré :: comarca de Santiago :: Santiago de Compostela
Carapaus :: comarca de Santiago :: Brión
I Romaría Xacobea :: A Barcala :: O Seilán, Sanamede do Monte (A Baña)
LIII Feira do Cocido :: O Deza :: Lalín
Orballo Cultural :: O Sar :: Auditorio Municipal - Padrón
Pe(n)sar a(s) Cultura(s) :: comarca de Ourense :: Ourense
Romaría de San Cosme e San Damián :: comarca de Vigo :: Praza de Santa Liberata - Baiona
Romaría de Santa Minia :: comarca de Santiago :: Brión
Semana Santjazz :: Comarca de Lugo :: Sala Tebras
12:30 Caamaño & Ameixeiras :: comarca de Betanzos :: Claustro do Museo das Mariñas - Betanzos
13:00 Fernando Barroso :: A :: Cultural Cordón - Burgos (España)
13:30 Festas do Cristo O Porriño :: comarca de Vigo :: O Porriño
18:00 Espiño :: comarca de Santiago :: Sala Moon - Santiago de Compostela
19:30 Susie Q´s :: O Deza :: Centro Social - Noceda (lalín)
20:00 A Roda :: Caldas :: Carballeira de Santa Lucía - Santa Lucía de Moraña, Saiáns (Moraña)
20:00 Pelepau :: comarca de Pontevedra :: Parque Costa Giráldez - Poio
20:30 Ancestros :: Caldas :: Anfiteatro da Azucreira - Portas
21:00 Roi Casal-APRAZADO :: comarca de Noia :: Campo da Festa - San Roquiño, Tállara (Lousame)